Elveda Dostum Konusu

Elveda Dostum izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Senaryosunu Mehmet Aydın’ın yazmış olduğu filmin yönetmenliğini Zeki Alasya yapmış olup 1982 yılında vizyona girmiştir. Oyuncu kadrosunda Kadir İnanır, Ahu TuğbaPembe Mutlu ve Haluk Kurtoğlu’nun yer aldığı filmin hikayesi evli olan bir adamın yaşadığı yasak aşkı çevresinde gelişir. Dursun öğretmen idealit ve görevine aşık bir adamdır. Ancak karısı Ayşe onun doğu bölgesine gidip öğretmenlik yapmasını istemez. Yıllarca kendisini bekleyemeyeceğini söyler ve İstanbul’a taşınırlar.
Dursun, karısının isteği üzerine öğretmenliği bırakmış ve kapı kapı iş aramaya başlamıştır. Dursun, oğlunu ve karısını çok sevip arkadaş gibi görsede karısının baskıları onu yıldırmaya başlar. Ayşe’nin abisi Dursun’a iş bulur ancak dursun bunların hiç birini yapamayacağını farkeder. Ayşe’nin abisinin verdiği işte çalışmak istemediği için Dursun’u azarlamaya başlar. İkisinin evlilikleri günden güne kötü gidiyordur ayrıca Dursun evini geçindirmekte zorluk yaşar.
Bu sırada bir arkadaş gurubuyla tanışır ve içlerinden biri olan özel ders vermesi yönünde tavsiyede bulunur. Zengin bir ailenin çocuğu olan Bülent’e özel ders vermesi yönünde anlaşmaya varırlar. Bülent’in annesi ve babası iş için şehir dışında olduğu için babaannesiyle kalmaktadır.
Bülent’in teyzesi olan Sibel bir kaç ay önce Londra’da evlenmiş ve orada yaşamaya başlamıştı. Bülent’in dedesi torunlarının eğitimi aksamasın diye Dursun’u bir an olsun yanlarından ayırmamaya başlar. Dursun bu sayede zenginlerin katıldığı partilerde bulunmuş ve sosyal çevresi değişmeye başlamıştır. Bir gece birlikte oldukları sırada Sibel boşanmış ve İstanbul’a geri dönmüştür.
Sibel ve Dursun ilk karşılaşmalarında birbirlerinden etkilenmiş ancak bunu birbirlerinden saklamışlardır. Sibel çevresindeki erkekler tarafından sürekli ilgi görmesine rağmen sadece Dursun’a karşı hislerine yönelmiştir. Dursun ve Sibel birlikte daha çok vakit geçirmeye başlar. İkisi artık birlikte yaşamaya başlamış Ayşe, Dursun’u evden kovmuştur.
Sibel onu elde etmenin zaferini kutlarken Dursun her gün daha çok alkol kullanmaya başlayıp kendini perişan etmeye başlar. Bir gece alkollü olduğu sırada kendisine araba çarpar ve hastaneye kaldırılır. Ayşe’den önce hastaneye kolan Sibel sevgilisiyle ilgilenmeye çalışır ancak doktor yaşama tutunması için bir sebep olduğu zaman hayatta kalabileceğini söyler.

Elveda Dostum Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Elveda Dostum”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.