Acı Sevda Konusu

Acı Sevda izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Aykut Düz’ün yönetmenliğini yaptığı acı sevda 1972 yılında vizyona giren bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Ali Poyrazoğlu, Ali Şen, Tamer Yiğit ve Güzin Özipek yer almıştır. Tonton ve Ömer, Arzu’nun doğum günü için hazırlanırlar. Arzu’ya sürpriz yaparlar ve onu mutlu etmeyi başarırlar. Tonton Arzu’ya gizli gizli aşıktır ancak hiç bir zaman bunu itiraf edemez. Arzu’nun abisi Metin, suçsuz yere girdiği hapisten üç yıl sonra çıkıp evine gelmiştir. Metin’in aile dostu Komiser Ali Rıza kendisiyle görüşmüş ve peşinde olan adamlara karşı sakin kalması konusunda tavsiyelerde bulunmuştur. Metin bir arkadaş grubu tarafından şakaya kurban gitmiş ancak hepsini etkisiz hale getirip karakola düşmüştür.

Komiser, Metin için iki yıl hapis cezasını öngördüğü sırada arkadaş grubunun içinden bir kadın suçun kendilerinde olduğunu söyleyerek davalarından vazgeçtiğini söyler. Metin araba ustasıdır ve bir müşterisi onu teknesini tamir etmesi için evine götürür. bu sırada davadan vazgeçen kızla karşılaşır ve akşam gerçekleşecek olan bir partiye davet edilir. Metin’in peşinde olan Hasan ve adamları tamirhaneye gelir ancak Metin sakinliğini korumayı başarır. Metin’den hoşlanan zengin bir ailenin kızı olan Zeynep, tamirhaneye gelerek aşkını itiraf eder. Metin de Zeynep’ten hoşlanmıştır ancak aradaki sınıf farklı onun gururunu zedeler ve ilişkilerinin başlamadan bitmesi gerektiğini söyler. Bu sırada Hasan’ın adamları metinden intikam almak için sürekli Arzu’nun etrafında dolaşmaya başlar. Adamlarından biri Arzu’yu kandırır ve kendisine aşık ettirir. her şeyden habersiz arzu adamla birlikte vakit geçirmeye başlar.

Ekrem Arzu’nun içkisine ilaç atarak ona sahip olur. Arzu onunla evleneceklerini düşündüğü için bu olayın üzerine fazla gitmez. Bu sırada metin ve Zeynep arasındaki sınırlar kalkar ve ikili birlikte vakit geçirmeye başlar. Ancak Zeynep’ in ailesi Metin’i kabul etmezler. Tamirci parçası olarak gördüğü Metin’i damat olarak görmek istemezler. Zeynep’in psikolojik sorunları vardır ancak ailesi bunu Metin’den saklar. Arzu başına gelenlere daha fazla katlanamaz ve intihar etmeye kalkar ancak Tonton son anda onu durdurmayı başarır ve aşık olduğu Arzu’nun intikamını almak için Ekrem’in evine gider. Arzu kendini bir aracın altına atarak canına kıymıştır. Bu sırada Metin Tonton’dan olayın gerçeklerini öğrenerek Ekrem’i bulmaya gider.

Acı Sevda Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Acı Sevda”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.