Anneler ve Kızları Konusu

Anneler ve Kızları izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Fatma kocasının isteği üzerine kızı Iraz’la beraber İstanbul’a gelmiş ancak kocasının haberinden bir gün sonra öldüğünü öğrendikten sonra İstanbul’un ortasında kızıyla beraber kalakalmıştır. Uzun bir süre boyunca hemşerisinin evinde kalan Fatma,  hemşerisinin çocuğunun evlenmesiyle ve onlara gelen bir başka misafirin varlığıyla orayı terk eder ve başka bir tanıdığının yanına varır. Ancak o evde de yedi kişi yaşamaktadır ve oradaki herkesin çalışıyor oluşu Fatma’nın boğazını düğümler, kendisini yararsız birisi olarak görmesine neden olur. Bütün aileye yük olduğunu hisseden Fatma bütün evdeki herkese yeni bir iş bulduğu yalanını söyleyerek orayı da terk eder.

Kızıyla beraber bir başlarına parkın ortasında kalan Fatma, umudunu kesmiş bir şekilde beklemektedir. O sırada kızı Iraz kendisine bir arkadaş bulmuştur ve beraber oynuyorlardır. Iraz acıktığı için simit ister ancak kadının simide verebilecek kadar çok parası yoktur. Bu sırada Neşe çıkagelir. O da kızını aramaktadır. Kızı ise Iraz’ın arkadaş olduğu kızdır. Neşe Fatma’nın yanına oturur ve onunla biraz muhabbet ederler.  Neşe Fatma’nın geçmişini öğrenip ona üzülmüştür ancak onun da kocası ölmüştür ve tek başına geçinebilmenin yolunu bulmaya çalışmaktadır.

Fatma Neşe’ye yanında çalışma istediğini dile getirir ve bundan hiçbir şekilde para istemediğini sadece boğaz tokluğuna çalışacağını söyler. Neşe kararsız da olsa ikisine çok üzülür ve onları evine alır. Neşe kocasının ölümünden sonra kıyafet örüp satıyordur. Çok daha öncelerinde ise parlak bir şarkıcılık kariyeri olmuş ancak kocasının isteği üzerine mesleğini bırakmıştır.

Bir gün şarkı söylediğinde evdeki herkesi büyüler. Neşe bu işe tekrar başlar ve geçirdikleri zor durumları atlatmışlardır ancak büyüyen kızların istekleri ve hayat görüşleri birbirleriyle çakışır. Birbirlerinden ayrı düşen aile sürekli tekrar birleşse de geçmişin ve yenin çakışması, hayatta kalmak için yapılanların bedelleri ile tek tek yüzleşmek zorundadırlar.

Anneler ve Kızları Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Anneler ve Kızları”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.