Aslan Bacanak Konusu

Aslan Bacanak izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Aslan Bacanak filmi küçük bir mahalledeki insanların günlük yaşamını kısa bir bakış atmayla başlar. Herkes işinde gücündeyken bir anda bir telaş fırtınasıyla içerilere kaçışmaya başlarlar. Uzun bir kaçışın ardından bütün bunların sebebi ortaya çıkar. Halim adında tüm mahallenin dayı olarak adlandırdığı insanlara kök söktüren ve yaşamlarını zindana çeviren bir adam ortaya çıkar. Herkes içerilere kaçındıktan sonra Halim tıraş olmak için berbere uğrar. Burada da insanları diken üstünde tutan adam camdan uzanmış kıyafetleri çırpan kız kardeşinin peşine eve gider.                       

Kız kardeşine de kızar ancak bu kızışının ardında gerçekten alttan alta onu önemsemesi yatar. Oradan sonra kahveye gider. Kahveye gitmeden önce kahvede kumar oynatılmaktadır. Onun geleceğini duydukları anda bütün kahveyi toparlarlar ancak aralarından bazıları bu yaşadıklarının haksızlık olduğunu düşünmektedir.

Halim kahveye geldiğinde herkes suspus olur ve pür dikkat onu izlemeye koyulurlar. Herkesin başköşesine oturur ve onun için berber de gelmiştir ve yarım kalan tıraş işini devam ettirir. Kimseden ses çıkmayınca Halim diğerlerinin konuşmasını ister ancak insanlar ondan çok korkmaktadırlar. Birisi Halim’in duymak istemeyeceği bir şey söyleyince Halim ayaklanır ama bu sefer sinirlenmeyeceğini dile getirerek tekrar yerine oturur.

O sırada minibüs şoförü Selim çıkagelir ve minibüsüyle kahvenin önündeki bütün sandalyeleri devirir. İçeri girip İleri geri konuşmaya başlar ve Halim’in arabasının nasıl kirlettiğini anlatır ve ona hakaret eder. Bunun üzerine Halim ayaklanıp onu dövmek ister ama tüm kahve onu tutar. Bunun üzerine Halimin kahvesini de içince kahveci adam onu atmak ister ve Selim de karşı çıkar. Halim iyiden iyiye sinirlenmiş onu dövmek için ayaklanmıştır. Kaçarken bile laf dalaşına gire Selim arabasına binip gider.

Daha sonrasında pek çok dalaşa giren ikili, Selim Halim’in kız kardeşine âşık olmasıyla çok farklı bir boyuta evrilir. Selim kızı kazanabilmek için Halim için pek çok şey yapmak zorunda kalacaktır.

Aslan Bacanak Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Aslan Bacanak”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.