Ahu Tuğba

Oyunculuk

1979

Banker Bilo

- Necla
1982

Elveda Dostum

- Sibel

Banker Bilo” filminde rol alan oyuncu Ahu Tuğba kimdir? Ahu Tuğba kaç yaşında? Ahu Tuğba aslen nereli? Ahu Tuğba dizileri neler? Ahu Tuğba filmleri neler? Ahu Tuğba ödülleri neler? Ahu Tuğba hangi burç? Başarılı oyuncu Ahu Tuğba hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Ahu Tuğba Kimdir?

Oyuncu Ahu Tuğba, Aslan burcudur ve 65 yaşındadır. İstanbul Yeşilköy’de varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Ahu Tuğba’nın asıl adı Canan Tuğba Çetin’dir. Güzel isim Ahu Tuğba’nın ailesine bakıldığında; babası ile annesi boşandıktan sonra Ahu Tuğba Maçka İlkokulu’nu, Atatürk Kız Ortaokulu’nu bitirdi. Henüz  ortaokuldayken sinema hayatına başlayan genç Ahu Tuğba, lise eğitimini İstanbul Amerikan Robert Lisesinde tamamladı. İlerleyen yıllarda ise Ahu Tuğba, Kanada’da Concordia Üniversitesi’nin İngiliz Dili bölümünde okudu ancak bitiremeden döndüğü bilinmektedir.

Yönetmen Metin Erksan‘ın Beyoğlu’nda gezerken Ahu Tuğb’yı görüp film çekme teklifi ile sinema hayatı başladığı söylenen genç isim bu olayla oyunculuk hayatına başladı. Türk sinemasında 80’li yıllarda sinemanın seks sembolü olduğu filmlerde rol alan Ahu Tuğba Erkekçe Dergisi’ne cesur pozlar verdiği ile uzun süre gündemden düşmedi.

Güzel oyuncu Ahu Tuğba, 1991 yılına geldiğinde Fransız Pascal Levaseu’la Paris’te lüks bir lokantada tanıştı ve kısa süre sonra evlendiği bilinmektedir. Ancak çift bir yıl evli kaldı. Gene boşandıkları yılın mayısında gündeme gelen ve Arnavut asıllı tekstilci Timmy Alejtonij ile Barbados Adası’nda tanışan güzel isim Tuğba, yine hızlı davrandı ve evlendi. Bu evlilikten Ahu adını verdiği kızı dünyaya geldi. Ancak birliktelik uzun soluklu olamadı.

Ahu Tuğba, oyunculuğun yanı sıra Osmanbey’de Guantenamera adlı gece kulübünün sahibi olduğu bilinmektedir.

2004 yılına geldiğinde Ahu Tuğba atv ekranlarında seyirci karşısına çıktı ve “Ünlüler Çiftliği” yarışma programına katıldı.

10 kere evlendiği bilinen güzel isim Ahu Tuğba’nın evlilikleri şu şekildedir;

1.evliliği: 1973 yılında daha 14 yaşında iken okul arkadaşı ile evlendi kısa sürede boşandı.
2.evliliği: 1981 yılında Mustafa Ulusoy ile evlendi. 1983 yılında boşandı.
3.evliliği: Nafiz Kavi ile evlendi. bir yıl sonra ayrıldı.
4.evliliği: 1984 yılında Süha Kutlu ile evlendi.
5.evliliği: 13 Mayıs 1988 tarihinde Osman Soyer ile evlendi. Ekim 1988 de boşandı.
6.evliliği: Enis Karaduman ile evlendi.
7.evliliği: Mete Has ile evlendi.
8.evliliği: 1991 yılında Fransız Pascal Levaseur ile evlendi. 22 Nisan 1992 tarihinde boşandı.
9.evliliği: 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı doktor Timmy Alejtanij ile yaptığı evliliğinden kendisi gibi “Ahu Anjelik” adında 1992 doğumlu bir kız çocuğu vardır. 2010 yılında boşandı.
10.evliliği: 2010 yılında İzmirli varlıklı biri ile evlendi.