Beyoğlu Piliçleri Konusu

Beyoğlu Piliçleri izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Oya ve Süleyman evlilik hayali kuran genç bir çifttir, onların bu hayali maddi yetersizlikler yüzünden bir türlü gerçekleşemez. Süleyman’ın gece gündüz hayalini kurduğu bir şey daha vardır ve o da Oya ile evlenmesi kadar zordur ve maddi güç istemektedir.  Süleyman yıllarca kendisine ait bir otomobil sahibi olmanın hayaliyle yaşamıştır. İçerisinde bulunduğu maddi durumlar bu isteğini karşılamaya yetmez.

Bir gün Süleyman ve arkadaşı Ahmet’in de bulunduğu bir benzinci de olay çıkar ve bu iki genç adam olay çıkaran serserileri haklayarak durumu çözüme kavuşturur. O sırada yine aynı benzincide bulunan Kenan bu durumdan son derece etkilenir ve genç adamı yazıhanesine görüşmeye davet eder. Ona reddedemeyeceği bir teklifte bulunur. Süleyman bu dürüst ve zengin iş adamının teklifini büyük bir mutlulukla kabul eder çünkü daha önce rüyasında bile göremeyeceği bir para söz konusudur.  Hem istediği otomobili almaya hem de Sevdiği kadın olan Oya ile evlenmeye bu kadar yaklaşmış olduğu için sevinçten havaya uçar. Süleyman’ın bilmediği bir şey vardır ki Kenan hiç de sandığı gibi dürüst ve güvenilir bir adam değildir. Genç adamı kandırarak yanına çekip kötü işlerini alet etmeye çalışacaktır.

Kendisi bunlardan kurtulmazken yaşanan olaylar Süleyman’ı alt üst eder. Kenan bir pavyon ve genelev patronudur ve genç adamın biricik sevgilisi ve evlenme hayali kurduğu Oya’yı ağına düşürmeye çalışır.  Büyük bir şebekenin patronu olan Kenan ile başa çıkmak hiç de kolay olmayacaktır. Süleyman ve Oya bütün bu çirkinliklerden ve bataklıklardan kurtulup eski yaşantılarına dönmek için çabalar.

Türker İnanoğlu tarafından yönetilen filmde birçok usta oyuncu yer almıştır. Erler Film’in en eski yapımlarından olan film, dönemin gazino hayatını en güzel şekilde gözler önüne serer.

Beyoğlu Piliçleri Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Beyoğlu Piliçleri”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.