Banker Bilo Konusu

Banker Bilo izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini üstlendiği film, İlyas Salman’ın Bilo karakteri ile karşımıza çıktığı klasik bir yeşilçam filmidir. Dönemin Alamancı sevdası net bir şekilde işlenmiştir. Film bir köyde yaşayan Maho’nun Almanya’ya işçi olarak gidip, yeniden köyüne dönmesi ile başlar. Köylülere her fırsatta Almanya’da yaşadıklarını ve ne kadar refah şartlara sahip olduğunu anladan Maho, bir süre sonra bu durumu çıkarına kullacaktır. O dönem herkesin hayali Almanya’ya göç edip işçi olarak çalışmaktır. Bu durum Maho’nun hain planlar kurmasına yardımcı olur.

Maho, köyün gençlerini Almanya’ya götürme vaadiyle kandırır. Herkesten  para toplayıp yakın zamanda yola çıkacaklarını söyler. Bir süre sonra bir kamyon ayarlayarak parasını aldığı insanları bu kamyona doldurur. İstanbula giden kamyon Maho’nun kaçmasıyla birlikte son durağına ulaşır. Kamyondan inen gençler bir süre nerede olduklarını idrak edemezler. Beş parasız ve kimsesiz bir şekilde hayatlarında ilk kez geldikleri İstanbul’da kalırlar. Durumu en sonunda idrak eden Bilo ise Maho için intikam yemini eder. Hayatını idame ettirmek için yollar aramaya koyulur.

Bu sırada köyde, geride bıraktığı yavuklusu Zeyno’yu aklından çıkaramayan Bilo, dişini tırnaığına takıp, var gücüyle çalışır. Yıllarca çabalayıp bir yerlere gelmeyi başaran Bilo’nun yolu en sonunda hem Zeyno hem Maho’yla kesişir. Maho, artık çok güçlü bir adam olan Bilo’ya kendisini affettirmek için elinden geleni yapacaktır. Bilo’yu kurduğu intikam planlarını gerçekleştirebildiği günler bekler.

Banker Bilo Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Banker Bilo”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.