Ağır Suç Konusu

Ağır Suç izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Genç ve başarılı bi avukat olan Şevket’in başından geçenleri konu edinen film, 67 yılında Türker İnanoğlunun yapımıyla çekilmiştir. Yönetmenliğini de aynı ismin üstlendiği yapımın dönemin en çarpıcı melodramlardan birisi haline geldiğini vurgulamak gerekir. Sadri Alışık ve Çolpan İlhan gibi isimlerin yer aldığı geniş bir kadro ile film severlerin beğenisine sunulmuştur.

İşini seven ve oldukça başarılı bir avukat olan Şevket, karısı ve kızı ile mutlu mesut bir hayat sürmektedir. İşinde ve evinde mutlu bir adamken hayatı yakın zamanda hiç beklemediği bir şekilde değişecektir. Genç ve güzel bir kadınla işi gereği yolu kesişen genç adam için artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Oldukça çekici ve güzel olan Leyla, Şevket’in aklını başından alır, kısa sürede Leyla’ya tutulan Şevket aynı zamanda bu genç ve güzel kadının boşanma davasını üstlenen bir avukattır. Müvekkili ile arasında yaşanan bu durum Şevket’i zor durumlara sürükler. Mutlu giden evliliği çatırdamaya başlar. Gizli saklı birliktelik yaşadığı Leyla ile olan ilişkisi bir süre sonra duyulur. Bu durumdan haberdar olan karısı Meral ile aşılamayacak sorunlar yaşarlar ve Leyla ile birlikte olabilme hayali ile hem evini hem eşi ve çocuğunu terk eder.

Bir süre büyük bir mutluluk içinde yaşayan Leyla ve Şevket, Leyla’nın para gözlüğü nedeniyle birbirinden uzaklaşmaya başlar. Şuh bir kadın olan Leyla için hayatta en önemli şey paradır, Şevket’in birikiminin tükemesinin ardından kendine yeni bir sevgili ediniz.

Bu durumdan haberdar olan Şevket’in gözünü hırs bürümeye başlar. Genç kadını öldürme planları yaparak sevgilisi ile birlikte oldukları yere gider ve hiç istemeden genç kadın yerine sevgilisini öldürür. Uzun yıllar hapis cezasına çarptırılan Şevket, hem ailesini, hem işini, hem itibarını ve en önemlisi özgürlüğünü kaybeder.

Ağır Suç Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ağır Suç”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.