Şeytan’ın Avukatı (The Devil’s Advocate)

1997144 dk, ,

Şeytan’ın Avukatı (The Devil’s Advocate) Konusu

Taylor Hackford yönetmenliğinde çekilen Şeytanın Avukatı filmi, 1998 yılında seyircilerle buluştu. Çıktığı dönem büyük ses getiren Şeytanın Avukatı, içerisinde birçok toplumsal önyargıyı ve kurumların yaşadığı sorunları işaret eden bir yapım. Usta oyuncu kadrosu ve çarpıcı mesajlarıyla eleştirmenlerin beğendiği Şeytanın Avukatı filmi oldukça çarpıcı.

Şeytan’ın Avukatı Filmin Konusu

Oldukça başarılı bir savunma avukatı olarak çalışan Kevin Lomax, kazandığını garipsemeyecek düzeyde biridir. Yıllardır en zor davaların altından başarıyla kalkmış olan Kevin Lomax için hayat mükemmel gidiyordur. Çünkü sevdiği kadınla evlenmiştir ve evliliği güzel gidiyordur. Üstelik kariyer basamaklarını birer ikişer atlayan Kevin Lomax için başarısızlık bilinmezliktir. Ne zaman kaybettiğini bile hatırlamayan Kevin Lomax işini profesyonel bir şekilde yaptığından dolayı müvekkillerini etik kaygılarla değil tamamen zorluğa göre seçer.

Bir gün oldukça zor bir davayla karşılaşan Kevin Lomax müvekkilini hakkıyla savunur. Herkesin kaybedilecek dava gözüyle baktığı bu olayı da ustalıkla çözen Kevin Lomax dava sonrası oldukça ilginç bir olay yaşar. Çünkü müvekkilinin aslında suçlu olduğunu mahkeme anında öğrenmiştir ve buna rağmen müvekkilini savunarak davayı kazanmıştır. Ve bu durum aklından bir türlü çıkmaz. Mahkemeden hemen sonra tanımadığı iyi giyimli bir adam gelir ve kendisine teklifte bulunur. Başlarda şaka olduğunu zannettiği için ciddiye almayan Kevin Lomax sonrasında kendisine çok ünlü bir avukatlık şirketinden teklif geldiğini anlar.

Şeytan’ın Avukatı Aldığı Ödüller

Şeytanın Avukatı filmi Saturn Award tarafından En İyi Korku Filmi Ödülü almıştır. Chainsaw Award filmin başrolü Al Pacino’yu En İyi Aktör Ödülü’ne layık buldu.

Şeytan’ın Avukatı (The Devil’s Advocate) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Keanu Reeves

Kevin Lomax

Al Pacino

John Milton

Charlize Theron

Mary Ann Lomax

Jeffrey Jones

Eddie Barzoon

Judith Ivey

Alice Lomax

Connie Nielsen

Christabella Andreoli

Craig T. Nelson

Alexander Cullen

Unknown

James Newton Howard

Original Music Composer

Andrzej Bartkowiak

Director of Photography

Aldo Signoretti

Hair Designer

Directing

Taylor Hackford

Executive Producer

Ladj Ly

Screenplay
İlk yorum yapan siz olun “Şeytan’ın Avukatı (The Devil’s Advocate)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Şeytan'ın Avukatı