Al Pacino

Oyunculuk

1972

Baba

- Michael Corleone
1974

Baba 2

- Don Michael Corleone
2014

Dönüm Noktası

- Simon Axler
2012

Eski Dostlar

- Valentine "Val"
1995

Büyük Hesaplaşma

- Lt. Vincent Hanna
2015

Danny Collins

- Danny Collins

Production

2014

Dönüm Noktası

- Yapımcı

Acting

1993

Babam İçin

- Thanks
“Baba” filminin yakışıklı oyuncusu Al Pacino kimdir? Al Pacino kaç yaşında? Al Pacino aslen nereli? Al Pacino dizileri neler? Al Pacino filmleri neler? Al Pacino hangi burç? Al Pacino hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Al Pacino Kaç Yaşında? Al Pacino Aslen Nereli? Al Pacino Hangi Burç?

Al Pacino, 81 yaşındadır. Oyuncu Al Pacino aslen Doğu Harlemlidir. Al Pacino, Boğa burcudur.

Al Pacino Kimdir?

Sicilya kökenli Salvatore ve Rose Pacino’nun tek çocuğu olarak dünyaya gelen Al Pacino’nun tam adı “Alfredo James Pacino”dur. Al Pacino’nun babası bir sabah ansızın evi terk edip gitti, bunları yaşamasaydı belki çok farklı bir çocukluk yaşardı. Babası gittikten sonra California’ya yerleşen Al Pacino ve annesi, onu alıp Bronx Hayvanat Bahçesi yakınlarında yaşayan ailesinin yanına taşındı. Al Pacino, parçalanmış bir ailenin çocuğu olarak büyüyecekti. Başarılı aktris Al Pacino, babasına kızgın bir çocuk olarak büyüdü ve neredeyse bütün enerjisini ona kızarak geçirdi. Aralarının hiçbir zaman iyi olmadığı bilinen Al Pacino aldığı yaralar hayat içinde kendini kurtaracaktı. Utangaç bir çocuk olduğu bilinen Al Pacino’nun annesi varını yoğunu oğluna adadı ve maddi manevi yatırımını ona yapacaktı. Dünyaca tanınan oyuncu Al, henüz 3 yaşındayken Rose onu sinemaya götürmeye başlamıştı; neredeyse her akşam gidiyorlardı. Filmi seyredip eve döndüklerinde Al Pacino aynanın karşısına geçerek beğendiği sahneleri canlandırıyordu.

Al Pacino’nun Rol Aldığı Filmler

Me, Natalie The Godfather Korkuluk Serpico Köpeklerin Günü Bobby Deerfield … Ve Herkes İçin Adalet Devriye Yazar! Yazar! Scarface Devrim Aşk Denizi The Local Stigmatic Dick Tracy Frankie ve Johnny Glengarry Glen Ross Carlito’s Way İki Metelik Heat Richard’ı Ararken Adalet İçin Donnie Brasco Şeytanın Avukatı Köstebek Any Given Sunday Çin Kahvesi Insomnia S1m0ne People I Know Çaylak Gigli Angels in America Venedik Taciri Kirli Para Ocean’s Thirteen 88 Dakika Orijinal Cinayetler Doktor Ölüm Jack ve Jill Hiç Kimsenin Oğlu Wilde Salome King Lear Eski Dostlar Gotti: in the Shadow of My Father Despicable Me2 The Humbling Mario Puzo’nın aynı ismi taşıyan eserinden beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Francis Ford Coppala yapmıştır. Filmin çok uzun yıllar boyunca liste başında yer almasının sebebi aktörlerin canlandırdığı kahramanların rollerin ustalıkla gerçekleştirmiş olmasıdır. Al Pacino’nun başrollerini oynadığı Baba, 2.Dünya savaşı sonrasında 1945 yılında geçen bir hikayeyi anlatan filmi izlemek için tıklayınız; Baba