Bebek Yüzlü Konusu

Bebek Yüzlü izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1973 yapımı aksiyon ve suç filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Vural Pakel yapmıştır. Filmin başrollerinde ise Tarık Akan, Perihan Savaş, Ahmet Mekin ve Erol Taş rol almıştır. Film engelli kız kardeşini tedavi ettirebilmek uğruna çete işlerine karışan bir gencin hikâyesini edinmiştir.

Murat annesini kaybedince kız kardeşi ile bir başına kalmıştır. Bu sırada polislerden kaçan sabıkalı bir adam onlara yardım eder. Annesinin cenazesini arabadan izlerken polisler kaçağı bulmak için cenazeye gelirler. Bu sırada polisleri farkeden adam son hızla kaçmaya başlar. Bu kovalamaca esnasında Murat’ı ve daha bebek olan kız kardeşini arabadan atar. Uçurumdan aşağıya yuvarlanan bebeğin bacaklarından biri sakatlanır. Ayağı kırık bebekle yıllarca sefalet içinde yaşamaya çalışan bu genç sonunda bir çetenin üyesi olarak para kazanmaya çalışır.

Yıllar geçer ve Murat yakışıklı, kızların sevgilisi olan bir adam haline gelir. Kılık değiştirerek zengin adamların kızlarına yanaşır. Onları kandırıp eve kapattıktan sonra ailelerinden fidye ister. Polisler bu gencin peşine düşmüştür ama sabıka kaydı olmadığı için suçüstü yapmak için planlar hazırlamaya başlarlar. Bu bebek yüzlü adamın arkasında büyük bir çete olduğunu ve adamı yem olarak kullandıklarını fark ederler. Komiser yerini alması için oğluna bu çeteyi yakalama görevini verir.

Murat’ın kız kardeşi onun için çok endişelenmektedir. Murat ve arkadaşları yine zengin bir adamın kızını avukat kılığına girerek kaçırırlar ve yüklü miktarda para isterler. Hissesini aldıktan sonra bu işleri bırakmaya karar verir. Patronuna milyonlar kazandırırken kendisine çok küçük bir miktar düşmesi onu sinirlendirir.

Sömürülmekten bıktığını dile getirerek işi bıraktığını patronuna söyler. Patronu küçük yaşlardan itibaren kardeşi ve kendisine baktığına dile getirerek onu durdurmaya çalışsa da ikna edemez. Bunun üzerine adamlarını Murat’ın üzerine salarak onu zorla yanında tutmaya başlar. Bu çeteden ayrılmak Murat’ın tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır. Patronun kızı onun yaralı halini görünce dayanamaz. ve kız kardeşinin yanına götürür. Abisini alarak buradan kaçmaları gerektiğini yoksa babasının onu öldüreceğini söyler. Babasının acımasız tavırlarına rağmen melek kadar temiz bir kalbe sahip olan kız yıllardır Murat’ı sevmektedir ve sonunda aşkını ilan eder.

Bebek Yüzlü Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bebek Yüzlü”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.