Dil Bechara Konusu

2020 Hint yapımı Dil Bechara filmi, tiroit kanseri hastası ve sürekli bağlı olduğu tüple gezmeye mahkum olan bir genç kız Kizie’nin hikayesini anlatır.

Dil Bechara Konusu

— Dikkat aşağıda okuyacakların filmin detayları hakkında bilgi içerir —

Kizie hayatını acı dolu, sıkıcı olarak görür ve tek istediği hayatının normal kızlar gibi gülmek, eğlenmek, dedikodu yapmak gibi sabit şeylerden oluşmasıdır. Acısını başka insanlarla paylaşmak için sürekli tanımadığı insanların cenazesine gitmektedir ve onlara sarılarak yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışır. Ailesi tarafından sürekli kontrol edilen kız annesinin ve babasının endişelerine rağmen yalan söylemekten ve bu cenaze etkinliğini gizli gizli yapmaktan kendisini alamaz.

Kizie’nin en büyük hayali Abhimanyu adında bir müzisyenle tanışmaktır. Onun müziklerinin kendisini anladığını düşünür. Bir gün bir dans yarışmasını izlemeye gittiğinde Manny adında bir adamla tanışır. Manny kanser tedavisi görmüş tek bacağını kaybetmiş her şeye rağmen deli dolu yaşayan bir adamdır. Arkadaşı Jb ise hastalığı yüzünden tek gözünü kaybetmiş ve yakında diğer gözünü de kaybedecek ve tamamen kör kalacaktır.

Bu ikilinin tek hayali çok başarılı olacağını ümit ettikleri bir film yapmaktır.  Manny, Kizie’den çok hoşlanır. Onun katıldığı kanser dayanışma grubuna giderek ilgisini belli etmeye çalışır fakat Kizie çok içine kapanık bir kız olduğu için başlarda ondan karşılık alamaz. Kizie’den çekecekleri film için başrol olmasını isterler. Başlarda Manny’den uzak durmaya çalışan kız zamanla onu kendisine yakın bulmaya başlar ve beraber vakit geçirmeye ve eğlenmeye başlarlar. Filmde oynamasının tek şartı Manny’nin, çok sevdiği müzisyenin müziklerini dinlemesidir. Çocuk bu müzikleri başlarda çok sıkıcı bulur ama şartı kabul eder. Arkadaşları JB ameliyat olup diğer gözünü de kaybettikten sonra onun isteğini yerine getirmek için film için çalışmalara başlarlar. Bu sırada Manny, Kizie’nin çok sevdiği müzisyeni bulur ve onunla iletişim kurmaya başlar.

Bu habere çok sevinen ve şaşıran Kizie en sevdiği şarkının neden eksik yazıldığını merak eder ve bunun nedenini öğrenmek için müzisyene yazar. Bunun nedenini mesajda anlatamayacağını belirten müzisyen  Kizie ile tanışmak istediğini söyler ve onu Paris’e davet eder. Bunu hayatının bir fırsatı olarak gören Kizie ailesinden ve doktorundan izin alamaz. Tek başına gitmesi çok tehlikedir ve annesinin de ona eşlik etmesi istenir.

John Green’in çok satan ve popüler olan romanı “The Fault in Our Stars” adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Sushant Singh Rajput ve Sanjana Sanghi bulunuyor.

Dil Bechara Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Sushant Singh Rajput

Immanuel Rajkumar Junior (Manny)

Sahil Vaid

Jagdish Pandey (JP)

Saswata Chatterjee

Kizie's Father

Swastika Mukherjee

Kizie's Mother

Subbalakshmi

Manny's Grandmother

Saif Ali Khan

Abhimanyu Veer (Cameo Appearance)

Directing

Mukesh Chhabra

Oyuncu Yönetmeni

Writing

Sound

Aditya Narayan

Playback Seslendirmeni

Sunidhi Chauhan

Playback Seslendirmeni

Mohit Chauhan

Playback Seslendirmeni

Boby John

Ses Düzenleme ve Supervisor

Editing

Art

Amit Ray

Yapım Tasarımı

Subrata Chakraborty

Yapım Tasarımı

Crew

Veenu Bhushan

Post Prodüksiyon Sorumlusu

Costume & Make-Up

Natascha Charak

Kostüm Tasarımcısı
İlk yorum yapan siz olun “Dil Bechara”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.