Namus Konusu

Namus izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1972 yapımı dram filminin yönetmenliğini Duygu Sağıroğlu yapmıştır. Filmin başrollerinde ise Fatma Girik, Perihan Savaş, Reha Yurdakul, Renan Fosforoğlu ve Önder Somer rol almıştır.
Kemal Bey bir çiftliğin sahibidir. Oğlu Orhan yıllar önce çiftlikten ayrılıp şehirde yaşamaya başlar. Şehirde uçuk kaçık bir hayat yaşamaya, partilerde vakit geçirmeye başlar. Yaşadığı bu hayat babasını rahatsız etmeye başlayınca yılar sonra Orhan’ı alarak çiftliğe geri götürür. Çiftlik çalışanlarından Ali’nin Zeynep ve Ayşe adında iki kızı vardır. Orhan çiftlikten ayrıldığı zaman bu kızlar küçük çocuklarken şimdi büyümüş iki güzel kadın olmuşlardır. Kemal Bey bu kızları çok terbiyeli oldukları için çok sever. Kızlar Orhan’ın büyümüş yakışıklı, kibar bir adam olduğunu görünce ondan etkilenirler. Kızların güzelliği de Orhan’ın dikkatini çeker.

Bunu fark eden babası onlardan uzak durması için Orhan’ı sert bir dille uyarır. Kızları öz kızı gibi sevmektedir. Yine de genç adam onu dinlemeyecektir. Küçük kardeş olan Ayşe ile çiftliğin seyisi Murat birbirlerini sevmektedir. Arlarındaki bu ilişkiyi fark eden Orhan kız ile uğraşmaya başlayınca Murat sinirlenir ve onu kıskanmaya başlar. Bir gün Zeynep’i de şarkı söylerken yakalayınca takip etmeye başlar.

Küçükken hep beraber oynadıkları halde kızın ona uzak davranmasının nedenini anlayamaz. Onunla konuşmaya yakınlaşmaya çalışır. Kendini hala ona yakın hissettiğini söyler. Kadın ise artık büyüdüklerini eskisi gibi olamayacaklarını dile getirince onunla beraber olmaktan hoşlandığını söyler. Zeynep çalışanın kızıyken altında çalıştıkları ağanın oğluyla birbirlerine göre olmadıklarını düşünmektedir. Orhan’ın kendisiyle alay ettiğine inanır. Onun kendisi gibi basit bir köylü kızından hoşlanma ihtimali olmadığını düşünür. Ayrıca babalarına laf getirmekten de çok korkarlar çünkü yaşlı adam kızlarına çok güvenir. Orhan yine de onunla uğraşmaya devam etmektedir. Orhan’ın ısrarcı tavırlarına karşı zamanla yumuşamaya başlar.

Birgün Orhan onunla konuşmak istediğini söyleyerek buluşmaya çağırır. Zeynep’e çok aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini söyler. Duyduklarına inanamayan genç kız evlenme teklifini kabul eder. Bunu fırsat bilen Orhan artık nişanlı olduklarını söyleyerek Zeynep’e yakınlaşmaya, onu öpmeye çalışacaktır. Zeynep evlenene kadar beklemesi gerektiğini söylese de Orhan’ın beklemeye hiç niyeti yoktur.

Namus Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Namus”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.