Ana Ocağı Konusu

Ana Ocağı izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Memduh Ün’ün yönetmenliğini yaptığı Ana Ocağı, 1977 yılında vizyona giren bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Kadir İnanır, Fatma Girik, Yıldırım Gencer ve Hülya Tuğlu yer almıştır. Film kocası öldürülen Fatma’nın yaşadığı zorluklardandan meydana gelmiştir. Fatma kocası ve iki çocuğuyla birlikte mutlu bir hayat sürdürmektedir. Kocası kamyonuyla birlikte halden meyve sebze alıp satan biridir ve bu şekilde ailesini geçindirmeye çalışır. Mayfanın aracına haraç bağlamaya çalışması sonucu itiraz etmeye başlar. Mafyanın patronu Kamil parayla adam tutar ve onu öldürür.

 Fatma kocasını kaybettikten sonra oğlu Kadir ve kızı Nur ile birlikte yaşamaya başlar. Çocuklarını geçindirebilmek için bir süre daha kocasının kamyonuyla çalışmaya karar verir. Yıllarca çocuklarına hem anne hem baba olmayı başarmış ancak çocukların büyümesiyle sorunlarda beraberinde gelmiştir. Kadir annesinin merhametinden uzaklaşıp daha fazla para kazanma hırsıyla yasa dışı yollara başvurmaya karar verir.

Kadir güçlü ve zengin biri olmaya karar verir ve mafyanın adamlarıyla çalışmaya başlar. Kadir suç dünyasında gittikçe büyüyen biri haline gelmiştir. Bu durum para ve güç konusunda zenginleşmesini sağlasa da ailesiyle arasında bir uçurum meydana gelmiştir. Kadir’in yükselişi başka bir mafya lideri olan Kamil’in dikkatini çekmiştir. İkili arasında ilk önce dostane bir ilişki başlamış ve güç birliği yapmaya karar vermişlerdir. Daha sonra Kamil kendisinin kirli işlerinde Kadir’i kullanmaya başlar ve onu ortadan kaldırmak için fırsat kollamaya karar verir. Kadir işlediği suçla cezaevine girer ve Fatma oğlunu kurtarmaya çalışır. Kamil, Fatma’nın evine gelir ve oğlunun kendisini itiraf etmemesi konusunda yüklü miktarda rüşvet vereceğini söyler. Eğer itiraf ederse oğlunu öldürmekten geri kalmayacağını söyler. Fatma, Nur’un bankasında yıllardır biriktirdiği parayı alıp oğlunu ceza evinden kurtarmak için paraya el koymak ister ancak kızı buna sert bir tepkiyle karşı çıkar ve Fatma kızına bir tokat atar. Fatma kendisini avukat olarak tanıtan dolandırıcılara parayı verdikten sonra oğlunu kurtarması oldukça zor bir hale gelmiştir. Kadir ceza evinden çıkar ve babasının katili olduğunu öğrendiği Kamil’in peşine düşer. Ancak annesi oğlunun tekrar ceza evine düşmesini istemez ve kocasının intikamını kend

Filmde, mafyaya karışan Kadir ve ailesinin bu çevreden kurtulmak için verdikleri mücadele anlatılır. Kadir’in babası mafyaya karşı çıktığı için öldürülmüştür. Annesi Fatma, kocasının kamyonetini alıp çalışarak iki çocuğuna tek başına bakar. Yıllar sonra, oğlu Kadir ve kızı Nur büyümüşlerdir. Kadir, güçlü biri olabilmek için işi bırakır ve mafyaya katılır. Ailesi ise Kadir’in yaptığı işten dolayı çok endişelidir. Kadir suç dünyasında yükselirken patronu Reşit ona tuzak kurar. Bu durum Kadir’in ailesini felakete sürükleyecektir.

Ana Ocağı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ana Ocağı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.