Aşkların En Güzeli Konusu

Aşkların En Güzeli izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Yönetmenliğini Osman Fahir Seden’in, senaristliğini ise Nazmi Özer’in yaptığı Aşkların En Güzeli, 1982 yapımı bir dram filmidir. Filmin başrollerinde ise Banu Alkan ve Kadir İnanır rol almıştır. Film, zengin bir kız olan Lale ile elektrik tamirciliği yapan Kadir’in aşkını konu edinmiştir.

Kadir zengin bir muhitte tamirat işi ile uğraşmaktadır. Dükkânı açtıktan sonra yakışıklı tamirci olarak ün salmaya başlar. Zamanla çalıştığı dükkâna ufak tefek bahanelerle bir sürü kadın gelmeye başlar. Onu etkilemek için türlü oyunlar oynasalar da şımarık ve zengin kadınlarda gözü olmayan Kadir hiçbirine pas vermez. O kimseye pas vermedikçe ünü daha da artmaya başlar. Bir gün tamirat için ünlü iş adamı Hayri Gökmen’in evine çağırılır. Burada kızı Lale ile tanışır. Lale dans provası yaparken odaya giren Kadir’i rahatsız olduğunu söyleyerek kovar. Bu kaba tavırlara kızan Kadir arızayı tamir etmeden evden ayrılır.

Bunun üzerine Hayri beyin eşi ertesi sabah tekrar gelerek kızı adına özür diler ve Kadir’i yeniden evlerine çağırır. Birkaç gün süren tamirat sırasında Lale’yi de gözlemleme fırsatı bulur. Genç kız bir gün arkadaşlarıyla içerken ertesi gün boyunca kitap okur. Onun bu farklı yaşamı genç adamın ilgisini çekmeye başlar, Kadir’e bir bardak viski ikram eder. Çalışırken içmediğini söyleyerek içkiyi reddeden bu genç adamın da değişik tavırları Lale’nin çok hoşuna gitmeye başlar.

Zamanla daha çok vakit geçirmeye başlayan ikili birbirlerine âşık olurlar. Evlenmeye karar verirler fakat Hayri Bey bu ilişkiye kesinlikle karşıdır. Basit bir tamirciyi damadı olarak kabul etmez. Kadir’e çok âşık olan genç kız kararlıdır ve ailesinin bütün baskısına rağmen sabah bavulunu alarak evi terk edeceğini söyler. Evlendikten sonra dükkânı devrederek yeni bir dükkân açarlar. Bir süre sonra da oğulları dünyaya gelir.

Ancak zamanla Lale eski yaşantısını özlemeye başlar. Çocuk bakmaktan ve parasızlıktan eski arkadaşlarının davetlerine gidemez. İstediği elbiseleri alamamaktadır. Bu yaşantı ona gittikçe daha zor gelmeye başlar. Onun değişen davranışları sonucunda boşanırlar ve çocuğun velayeti Kadir’e verilir.  Ancak yıllar sonra Lale çocuğunu almak için geri gelecektir

Aşkların En Güzeli Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Aşkların En Güzeli”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.