Hemen İzle

iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/zuWYyvCpCjM” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>

Köroğlu Konusu

Köroğlu izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1968 yapımı tarih ve macera filminin yönetmenliğini Atıf Yılmaz yapmış, senaryosunu Ayşe Şasa yazmıştır. Filmin başrollerinde ise Cüneyt Arkın ve Fatma Girik rol almıştır. Filmde babasının intikamını almak isteyen bir gencin hikayesi anlatılmaktadır. Hikaye halk arasında bilenen Köroğlu destanından uyarlanarak yazılmıştır.

Bolu beyi tarafından seyis olan Yusuf’a padişaha vermek için benzersiz bir at yetiştirmesi görevi verilir ancak bey Yusuf’un yetiştirdiği atı beğenmez. Bunu padişaha bir hakaret olarak gören Bolu beyi ceza olarak Yusuf’un gözlerine mil çektirir. Babasına at yetiştirmesinde yardımcı olan Ruşen Ali babasının intikamını almaya yemin eder. Babası kör olduktan sonra kendisine Köroğlu lakabı takılır. Bolu beyinin sarayına tayı geri almak için gelir fakat beyin adamlarıyla kavga eder ve yüzüne ufak bir darbe alır. Sarayın bahçesinde beyin kardeşi olan Gülizar ile karşılaşır ve onun güzelliğinden çok etkilenir. Eve gelme amacını Gülizar’la paylaşınca, güzel kız ona yardım etmek ister.

Gülizar bu insanların haline çok üzülmektedir. Onların derdi kendi derdi olmuştur. Abisine atı başkasına hediye edeceğini söyleyerek Köroğlu’na verir. Köroğlu bu atı besleyip büyüterek çok güzel bir hale getirir. Adını da Kırat koyar. Zamanla Gülizar ve Köroğlunun arasında aşk kuvvetlenir ve gizli gizli görüşmeye başlarlar. Birgün Köroğlu adı nam salmış bir eşkiyanın yaşadığı yere gelir. Eşkiyanın adamlarını döven köroğlunun yiğitliğinden etkilenen adam ona kalacak bir yer vereceğini ve ertesi gün onu sınavla test edeceğini söyler. Fakat içten içe onu kıskanan eşkiya gece beraber olduğu kadınla ona zehirli ayran göndererek tuzak kurar. Köroğlu’nun delikanlılığından ve saf hallerinden etkilenen kız ona gerçeği söyler ve ayranı içmesine engel olur. Köroğlu’nun ölmediğini farkeden eşkiyayla aralarında ölümüne bir çatışma başlar.

Bu sırada Gülizar’dan bir mektup gelir. Yetişmezse ailesinin onu bir başkasıyla zorla evlendireceğini söyler. Bunu duyan Köroğlu acilen onun olduğu yere gider. Kılık değiştirerek gizlice bulunduğu yere giren Köroğlu Gülizar’ı alıp dağa kaçar ama beyin adamları bu ikilinin peşine düşer. İlerleyen olaylarda Bolu beyi ile karşı karşıya gelen Köroğlu onu öldürerek yemin ettiği intikamını alır.

Köroğlu Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Köroğlu”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.