Ateşli Çingene Konusu

Ateşli Çingene izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1969 yılında vizyona giren Ateşli Çingene’nin senaryosunu Bülent Oran yazmış olup yönetmenlik koltuğuna Metin Erksan oturmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Türkan Şoray, Ediz Hun, Altan Günbay, Zafer Önen ve Hulusi Kentmen yer almıştır. Filmin hikâyesi birbirlerine olan hislerini ifade etmekte güçlük çeken iki gencin hikâyesinden meydana gelmiştir. Göçebe yaşayan çingenelerin kervanı Nazlı’nın hamile olması üzerine bir süre dinlenmeleri gerektiğini düşünür.

Kervanın lideri Salih’e giderek Nazlı’nın doğum yapmak üzere olduğunu ve kocasını kaybettiği için bu çocuğun kendisi için oldukça önemli olduğu söylenir. Nigar Nazlı’nın doğum yapmasına yardımcı olur ancak çocuk ölü doğmuştur. Nigar, Nazlı kendine gelmeden civarda dolaşıp bir bebek bulmaya karar verir. Gün doğduğunda Nigar kervana müjdeyi verir ve Nazlı’nın bir kızı olduğunu söyler. O günlerde küçük bir çocuk olan Derbeder Ali, yeni doğmuş bebeği kucağına alır ve adının Gelincik olmasını istediğini söyler.

Bütün çingeneler bunu kabul edince bebeğe Gelincik adı verilir. Salih, Gelincik’in babasının belli olmadığını düşünerek onu kervanında istememektedir. Öte yandan sokakta buldukları Derbeder Ali’nin ise ne annesi ne babası bilinmektedir. Bu yüzden Salih bu iki çocuğa sürekli şiddet uygulayacağını söyler. Ali o günden sonra Gelincik ile ilgilenmeye başlar. Küçük bir çocukken çaldığı keman büyüdüğünde de Gelincik’i etkilemeye devam etmektedir.

İki genç kervanda sürekli birlikte zaman geçirir ve birbirlerine âşık olduklarını hissederler ancak ikisi de bunu dile getirmekten çekinir. Gelincik’in annesi bir süre sonra zehirlenir ve hayatını kaybeder. Bunun üzerine duygusal anlamda iyice yıpranmış olduğu için Ali’ye olan davranışları değişiklik göstermeye başlar.

Ali âşık olduğu kadından gördüğü muamele karşısında kervanı terk etmeyi düşünür çünkü Gelincik’in kendisini sevip sevmediğine bir türlü karar veremez. Bu sırada Gelincik Ali’ye yapmadığı bir şeye rağmen iftira atar ve hislerinde henüz emin olamadığı kemancı Derbeder Ali’nin hapse düşmesine neden olur. Aradan bir süre geçtikten sonra Gelincik yaptığından pişman olur ve artık âşık olduğuna emin olduğu Ali’yi bulmak için yollara düşer. Ali ceza evinden çıktıktan sonra keman çalmaya devam etmiş ve bir gazinoda kendisine iş bulmuştur. Gelincik Ali’nin çalıştığı gazinoya giderek ona olan aşkını itiraf eder ancak Ali artık ona eskisi gibi davranmamaktadır. Bir süre sonra Ali’yi ikna etmeyi başarır ve birlikte evlenmeye karar verirler.

Ateşli Çingene Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ateşli Çingene”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.