Kara Şövalye Yükseliyor

2012165 dk, , ,

Efsane bitiyor...

Kara Şövalye Yükseliyor Konusu

   Harvey’in ölümünden sonra yeni bir yasa çıkmış ve organize suçla savaş son bulmuştur. Bunun üzerine Batman uzun bir süre ortalıklarda görünmemiş yaşlı bir adam gibi bastonla gezmeye başlamış ve hasta olmasına rağmen tedavi bile olmayı reddetmiştir. Bu boşluğu değerlendiren Bane nükleer bir fizikçiyi kaçırıp plan yapmaktadır.

   Seline, Bruce’nin evine girip gizlice bir kolye çalmak ister çünkü amacı Bruce’nin parmak izine ulaşmaktır. Parmak izini isteyen firmayla bir anlaşması vardır ve karşılığında kendisini temize çıkaracak bir programa sahip olacaktır. Barda buluşup alışverişi tamamlamak isterler ancak parmak izini alan adamlar onu öldürmekle tehdit eder. Tam o sırada polisler bara gelir ve Seline kaçar. Gordon adamları takip eder ve bir yer altı üssüne rastlar.  Bu sırada planlarını gerçekleştirmek için çalışan Bane, adamlarına Gordon’u öldürmelerini ister ancak Gordon kaçmayı başarır. Gordon’u Blake bulur ve onu Wayne malikanesine götürüp durumu Bruce’ye anlatır. Kendisinin Batman olduğunu bildiğini söyler ve artık geri dönüş vaktinin geldiğini bildirir. Bane borsaya saldırmaya başlamış, onu durdurmak için Batman onun peşine düşmüştür. Bu esnada polisler gelir ve Batman’ın peşine düşerler. Batman ordan uzaklaşmayı başarır ve Selina ile karşılaşır. Bane ve Selina’nın kavgasına müdehale ederek onu kurtarmayı başarır. Bane’in Batman ile sürekli karşı karşıya gelip mücadele etmesi filmin serisinin en aksiyon dolu sahnelerine sahipliği yapmış filmidir. Parmak izi kullanılacak ve kendisini iflasına sebep olacak Bane, Batman için kurduğu planlar artık kendisinin ölümünü gerçekleştirecek plandır.

   Filmin sonuna doğru Gotham şehri tehdit altında ve tek kurtarıcı olarak Batman görünmektedir. Şehir kurtaracak bombayı Batman okyanusa doğru götürüp suyun altında infilak edilmesini sağlar. Bombanın patlamasıyla Batman’in öldüğü düşünülerek sembolik bir mezar taşı yapılır. Ancak son sahnede görüyoruz ki Bruce ve Seline birlikte bir kafede oturup gülümsemektedir.

Kara Şövalye Yükseliyor Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Christian Bale

Bruce Wayne / Batman

Michael Caine

Alfred Pennyworth

Gary Oldman

Commissioner James Gordon

Anne Hathaway

Selina Kyle / Catwoman

Marion Cotillard

Miranda Tate / Talia al Ghul

Ben Mendelsohn

John Daggett

Burn Gorman

Phillip Stryver

Daniel Sunjata

Captain Jones

Cillian Murphy

Jonathan Crane / Scarecrow

Alon Aboutboul

Leonid Pavel

Sound

Hans Zimmer

Original Music Composer

Production

Michael Uslan

Executive Producer

Directing

Camera

Wally Pfister

Camera Operator

Editing

İlk yorum yapan siz olun “Kara Şövalye Yükseliyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.