Ayrılamam Konusu

Ayrılamam izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1986 yılında sinema severlerle buluşan Ayrılamam, Temel Gürsu’nun yönetmenliğinde izleyicileriyle buluşmuş bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Emrah İpek, Nuri Alço, Coşkun Göğen ve Erdal Özyağcılar yer almıştır. Film babasını kaybeden Emrah’ın mirasa koymak için amcasının yaptığı zulümlere katlanmasıyla şekillenmiştir. Film ünlü bir türkücü olan Emrah’ın gazetecilere verdiği röportaj ile başlar. Emrah kendisine sorulan soruları cevaplarken zamanda geriye giderek izleyicilere yaşadıklarını anlatmaya başlar.

Emrah’ın babası uzun süredir yurt dışında para kazanmak için yaşamış ve günün birinde köyüne geri döneceğini söylemiştir. Emrah küçük ve hasta kardeşi Gonca ve annesiyle birlikte babasının geleceğini öğrenince mutlulukla karşılamak hazırlığına başlamışlardı. Emrah yatalak olan kardeşini sırtına alıp babası Hasan’ı karşılamak üzere yola çıkar. Hasan arabasıyla köye yaklaştığı sırada yanında Almanya’da evlendiği karısı ve çocukları karşımıza çıkar. Karısı, Hasan’ın köydeki karısının tepkisinden korkmaktadır ancak Hasan bir sorun olmayacağını ve anlayışla karşılaşacağını söyler. Hasan’ın kullandığı araba Emrah tarafından görülmüş ancak kısa bir süre sonra bir uçurumdan düşerek parçalara ayrılmıştır.

Ailesi Hasan’ı hastaneye götürür ancak aldıkları haber hiç olumlu değildir. Hasan son nefesinde karısı Nazlı’ya Almanya’da başka bir karısının ve çocuğunun olduğunu söyleyince Nazlı kendilerinin köyde sefalet içerisinde oldukları sırada kocasının yaptıkları dolayısıyla onu suçlamaya başlar. Emrah annesini sakinleştirmeye çalıştığı sırada babasının Almanya’da yaşayan karısının öldüğünü ancak çocuğunun yaşadığını söyler.

Hasan, artık evin reisinin Emrah olduğunu ve Almanya’dan gelirken getirdiği parayla ailesine bakması gerektiğini söyler. Amcasını araması gerektiğini ve kendileriyle ilgilenmesi gerektiğini söyler. Emrah, amcasını arayıp babasının öldüğünü haber verir ve amcası istemeyerek de olsa cenazeye katılmak için köye gelir. Abisinin Almanya’dan yüklü miktarda para ile geldiğini öğrenince onu elde etmek için abisinin ailesini kandırmaya karar verir.

Gonca’nın hastalığını bahane ederek onları İstanbul’a taşınmaya ikna eder. Emrah ve annesi amcasının kötü bir niyetinin olmadığını düşünerek bu teklifi kabul eder. İstanbul’a geldiklerinde Gonca’nın durumunun ağır olduğu ve tedavisinin masraflı olduğunu öğrenirler. Emrah, hem amcasına hem üvey kardeşine hem de annesine ilgi gösteren amcasına oldukça güvensede amcası annesine yan gözle bakmaya başlar. Bu durum Emrah’ı annesinin ve parasının peşinde olan amcasıyla karşı karşıya gelmesine neden olur.

Ayrılamam Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ayrılamam”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.