Adaletin Bu Mu Dünya Konusu

Adaletin Bu Mu Dünya izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1971 yılında beyaz perdeye aktarılan filmin senaryosunu Türkan duru yazmış ve yönetmenliğini yılmaz duru yapmıştır. filmin oyuncu kadrosunda Süheyl Eğriboz, Önder Somer, Aydın Tezel ve ünlü şarkıcı Selda Bağcan rol almıştır. Filmin genel hikayesine bakacak olursak ünlü bir şarkıcının kocası alkolik bir adamdır ve bu durum ikilinin hayatında iniş çıkışlar yaratmaya başlamıştır. Annesiyle birlikte küçük bir evde yaşayan Selda, üniversitede eğitim görmeye devam eder, babasını çok küçük yaşta kaybetmiş olan genç kadına annesi yıllarca babalık da yapmıştır.

Selda hep bir gitarının olmasını ve ileride büyük bir sanatçı olmayı hayal eder. Genç kadın elindeki son parasıyla gitar almaya gider  ve parası yetmeyince üzerine paltosunu da verip gitarı satın alır ancak annesinin tepkisiyle karşılaşır. Selda evlerinin önünde duran kudret ve sevgilisini pencereden izlemeye başlar, Kudret bir şarkıcıdır ve Selda’dan etkilenmeye başlar, ancak Selda aradaki sınıf farkından dolayı Kudret’in aşkına karşılık veremeyeceğini söyler.

 

Selda bu sırada kaydettiği şarkıları plak şirketlerine götürür ve her seferinde geri çevrilir, bu arada kudret ona aşkını ispatlamak için her türlü yolu denemeye karar verir. Selda sonunda bir demosunu plak şirketine dinletmeyi başarmıştır, daha sonra şarkısı radyoda çalmış ve her defasında onu geri çeviren plak şirketleri Selda’nın peşine düşmeye başlamıştır.

Artık ünlü bir şarkıcı olan Selda konserlere çıkmaya başlamış ve peşini hiç bırakmayan Kudret’le dünya evine girmeye karar vermiştir. İlk zamanlarda mutlu giden ilişkileri daha sonra yerini Kudret’in alkol bağımlılığı yüzünden kasvete bırakır.

 

Kudret doktorundan az bir ömrünün kaldığını öğrenir ancak bunu herkesten saklar, daha sonra sahneyi bırakır ve sadece alkol kullanır hale gelir. Bu arada Selda’nın şöhreti sürekli yükselir ve  yıllardır hayal ettiği günleri yaşamaya başlar. Binlerce kişiye konser vermesine  rağmen aklı hep Kudret’tedir. Kudret artık karısı Selda’nın konserlerine dahi gitmiyor sürekli evde oturup içki içiyordur. Selda ne kadar uğraşsa da kudreti içkiden uzaklaştıramıyordur ve evlilikleri git gide kötüye gitmeye başlamıştır.

Selda, Kudretin kanser olduğunu ve ömrünün son zamanlarında olduğunu öğrenir.  Bunun üzerine kocasına daha ılımlı yaklaşmaya başlar ve bütün konserlerini iptal edip kudretle ilgilenmeye başlar. Kudret, Selda’nın gitarıyla birlikte denize gider, gitarı kıyıda bırakıp kendini soğuk suların içine bırakır. Selda bunun üzerine koşarak gelse de Kudret çoktan gitmiştir, gitarını parçalayarak adaletin bu mu dünya diyerek çığlık atmaya başlar.

Adaletin Bu Mu Dünya Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Adaletin Bu Mu Dünya”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.