Morgan Freeman

Oyunculuk

1994

Esaretin Bedeli

- Ellis Boyd "Red" Redding
1995

Yedi

- Detective Lt. William Somerset
2009

The Maiden Heist

- Charles
2015

Son Şövalyeler

- Bartok
2014

Evrim

- Joseph Tagger
2005

Batman Başlıyor

- Lucius Fox
1992

Affedilmeyen

- Ned Logan
2004

Milyonluk Bebek

- Eddie 'Scrap-Iron' Dupris
2013

Sihirbazlar Çetesi

- Thaddeus Bradley
“Kara Şövalye” filminin oyuncusu Morgan Freeman kimdir? Morgan Freeman kaç yaşında? Morgan Freeman aslen nereli? Morgan Freeman dizileri neler? Morgan Freeman filmleri neler? Morgan Freeman hangi burç? Morgan Freeman hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik. Morgan Freeman Kaç Yaşında? Morgan Freeman Aslen Nereli? Morgan Freeman Hangi Burç? Morgan Freeman, 83 yaşındadır. Başarılı oyuncu Morgan Freeman aslen Mississippilidir. Morgan Freeman, İkizler burcudur.

Morgan Freeman Kimdir?

Başarılı oyuncu Morgan Freeman; berber baba Morgan Porterfield Freeman ve temizlikçi anne Mayme Edna’nın dördüncü çocuğu olduğu bilinmektedir. Oyuncu Morgan Freeman’ın çocukluğu, eyaletler arası yolculuklar yapmakla geçerken en son rota olarak sonunda Chicago’ya yerleşti. Freeman’ın çocukluk yıllarında ailesi ile sık sık taşınıyordu. Pek çok kişi tarafından tanınan ve sevilen oyuncu Morgan, ilk oyunculuk deneyimini, 8 yaşındayken okulun oyunu için ona başrol verildiğinde yaşadı. Küçük yaşlarda Mogan, (12) bir drama yarışmasında birinci oldu. Daha küçük yaşına rağmen merkezi Tennessee’de olan bir radyo istasyonunun programına konuk olduğu bilinmektedir. O yaşlarda önemli yerlere geleceğinin sinyallerini veren Mogan günümüzde Amerikalı oyuncu, yapımcı ve seslendirme sanatçısı olarak bilinmektedir. Morgan Freeman’ın eğitim hayatını;1955’te Jackson State University’den drama bölümünde okumak üzere burs alacağı sırada, seçimini United States Air Force’ta çalışmaktan yana kullandı. 28 Ekim 2006’da Morgan Freeman, Freeman Missisipinin En İyileri ödülleri Töreninde Ömür Boyu Başarı Ödülü kazandı.

Morgan Freeman’ın Rol Aldığı Film ve Diziler

Kara Şövalye (The Dark Knight) Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) Yedi (Se7en) Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises) Batman Başlıyor (Batman Begins) Affedilmeyen (Unforgiven) Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby) Zafer (Glory) Şanslı Slevin (Lucky Number Slevin) Kızım Kurtarın (Gone Baby Gone) Şimdi ya da Asla (The Bucket List) Yenilmez (Invictus) Bayan Daisy ve Şoförü (Driving Miss Daisy) Hep Yanınızdayım (Lean on Me) Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) Amistad Tek Olmanın Gücü (The Power of One) Red Brubaker 2005 yılında vizyona giren Batman Başlıyor’un devam niteliğindeki Kara Şövalye 2008 yılında vizyona girdi. Baş rolünde Morgan Freeman ’nın de oynadığı filmi izlemek için linke tıklayınız; Kara Şövalye