Kalbimin efendisi Konusu

Kalbimin efendisi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Ertem eğilmez tarafından yönetilen kalbimin efendisi filmi 1970 yılında vizyona girmiştir. 7. Altın Portakal Film Festivalinde üç adet ödül almıştır. Film Bursa’da geçmektedir. Alev adında bir kız vardır. Üvey annesi ve üvey kız kardeşi iler beraber yaşayan Alev babası öldükten sonra onlardan kopamamış onlara bağlı olduğu için onlarla yaşıyordur. Bir sabah Alev Uludağ’daki müşterilerine istedikleri tuvalet teslim etmek üzere evden çıkar. Çıkmadan önce kız kardeşi annesini bu geceliğine oyalamasını ister. Sevgilisiyle buluşmak niyetindedir. Alev sözünü verdikten sonra yola çıkar. Annesi ile karşılaşır. Annesi huysuz bir kadın olsa da Alev onu çok seviyordur.

Uludağ’a çıkmak için teleferik sırasında beklerken, esas oğlan Ferit ve onun amcası tartışıyorlardır. Amcası teleferikten ölesiye korkuyordur ve binmek istemiyordur. Alev bütün bu olanlara gülerek dinler. Daha sonra teleferiğe bindiğinde ise muhabbetleri devam eder ve Alev de ara sıra muhabbete katılır.

Otele geldiklerinde ise iki tarafında numaraları birbirine çok yakındır. Ferit ve amcası odalarına girerken Alev de müşterisinin kapısını çalar. Müşterisinin kocası kapıyı açar. Alev karısını sorduğunda ise onun evde olmadığını söyleyerek Alev’e sarkıntılık etmeye başlar. Alev bağırarak nişanlısının aşağıda beklediğini söyler. Bu sırada Ferit ise balkonda bütün bu konuşmalara tanık olmuştu. Odaya dalarak nişanlısını derhal bırakmasını söyler. Adama vurduktan sonra Alev’i kurtarır. Alev ona çok teşekkür eder. Daha sonrasında ise Alev teleferiğe geri dönmek için bir araba bulmaya çalışır ancak başarısız olur. Ferit ona yardım eder ancak teleferiğe vardıklarında teleferiğin bozulduğunu görürler. Yollarında karla kaplı olduğunu fark ettiklerinde Alev Ferit’in dağ

Kalbimin efendisi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Kalbimin efendisi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.