Arabesk Konusu

Arabesk izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Taşra’da bir köyde yaşayan Şener, Ağa’nın işerini yapan biridir. Burada Ağa’nın yanında büyümüştür ve yanaşma olarak isimlendirilir. Hayatı boyunca bu sıfatın gölgesinde yaşar. Ağa’nın güzel kızı Müjde’ye aşık olan Şener’in aşkı karşılıksız değildir. Müjde de Şener’e aşıktır ve onunla evlenmek ister. Şener bir yanaşmadır ve Müjde ağa kızıdır, şartlar böyle iken Ağa Baba bu evliliğe katiyen izin vermez. Gizlice kaçma planları yapmaya başlar genç aşıklar fakat planları hiç de sandıkları gibi ilerlemeyecektir.

Çocukluğundan beri Müjde’ye aşık olan ve Şener ile Müjde’nin aşkını kıskanan Kaya, kaçma planlarını Ağa’ya söyleyerek bu duruma engel olur. Müjde ile evlenemeyceğini anlayan Şener, İstanbula göçmeye karar verir.  Şener gitmeden önce Müjde’nin babası ile görüşmüştür, Ağa Şener’e para teklif eder ve kızından vaz geçmesini ister. Bu teklifi reddeden adam yola koyulur.

Şener’in gidişini fırsat bilen Ağa ve Kaya, Müjde’ye Şener’in kendisinden vazgeçmek için para alıp gittiğini söyler. Bu durum karşısında yıkılan Müjde de Şener’den  vazgeçmeye karar verir. Ağa, Müjde ile Kaya’nın evlenmesi için kolları sıvar. Ancak Müjde evlenmemeyi kafaya koymuştur. İstanbula gidip sesi ile ün yapan Şener ve Müjde’nin yolu yeniden kesişecektir.

Baş rollerinde Müjde Ar, Şener Şen, Uğur yücel gibi isimlerin yer aldığı film, Yeşilçamın Çınarı olarak nitelendirilen Ertem Eğilmez’in çektiği son filmdir. Dönemin arabesk sevdası da film de işlenmek istenen konulardan biri olarak seyircinin karşısına çıkar.

Arabesk Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Arabesk”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.