Gırgıriye’de Şenlik Var Konusu

Her günü bin bir dalavere ve eğlence ile geçen Sulukule, iki ailenin başından geçen olaylara tanıklık eder. Sabahat, Güllüye ve Sabahat’in Kardeşi Bekir bir arada yaşarken, Bayram, babası Emin, Kız kardeşi Sevim ve halası Zekiye de aynı çatı altında hayat sürmektedirler. Bir gün büyük bie düğünle evlenmeye karar veren çifter iki aileyi birleştirir. Sabahat Emin ile, Güllüye Bayram ile, Sevim ise bekir ie hayatlarını birleştirirler.

Oynamayı ve çalmayı çok seven Gırgıriye’liler bu üç çiftin düğününde çalıp söylerler, eğlenceli vakit geçiren mutlu çiftler evlerinin yolunu tutarlar. Bayram, Güllüye, Sevim ve Bekir’i büyük bir sürpriz bekliyordur. Çiçeği burnunda çiflerin evleri mühürlenmiştir. Daha gelinliğini çıkaramayan genç kadınlar büyük üzüntüye kapılırlar. Sabahat ve Emin’in yanına giden çiftler, Sabahat’in paragözlüğü ve vicdansızlığı ile karşılaşırlar.

Eski işlerine geri dönmeyi asla istemeyen gençler kafa kafaya verip para kazanmanın yollarını aramaya başlarlar. Güllü ve Sevim altınlarını ortaya koyarlar, Bayram ve Bekir ise sağdan solan borç para toplamaya karar verir, kısa sürede kendilerinin çalışacağı Gırgıriye Halk Salonu isimli küçük meyhaneyi açarlar. Bu sırada Zekiye’nin uzun süredir hapiste olan yavuklusu çıkıp gelir. Duman Haydar’ın da ekibe dahil olması üzerine eğlenceli bir aile gazinosu haline gelir.

Güllüye’nin işleri çok da yolunda olmayan bir meyhanede çalışmaya başlaması ile işler hiç olmadığı kadar karışacaktır. Güllüye’ye aşık olan Banker Dursun, Bayram’ı yolundan çekmek için cebine esrar koyarak ihbar eder. Bayram’ın hapise girmesi üzerine bu durumu ortaya çıkarmak isteyen Güllüye kolları sıvar.
Müjdat Gezen, Perran Kutman, Gülşen Bubikoğlu, Münir Özkul, Şener Şen gibi büyük isimlerin yer aldığı film, Kartal Tibet’in yönetmenliğinde çekilmiştir. Roman hayatını eğlenceli bir şekilde işleyen filmler serisi, Erler Film yapımıyla seyirci karşısına çıkmıştır.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Gırgıriye’de Şenlik Var”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.