Acı Lokma Konusu

Acı Lokma izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Temel Gürsu’nun yönetmenliğinde 1986 yılında vizyona giren film dram türünde karşımıza çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Emrah, Neslihan Acar, Meral Orhansoy ve Civan Canova yer almıştır. Filmin hikayesi babasının intikamını almak için İstanbul’a gönderilen Emrah’ın yaşadıklarından meydana gelir.


Emrah’ın babası bir kan davasında öldürülmüştür ve annesi ile birlikte yaşamaya başlar. Annesi öldürülen kocasının intikamını alması için Emrah’a babasının silahını verir.Emrah intikamını aldıktan sonra hapse gireceğini ve annesinin yalnız kalmasından endişe ettiğini söyler ancak annesi intikam konusunda kararlıdır. Emrah saz çalıp türkü söylemeyi ister ancak annesi onu korkaklıkla suçlar. Annesi eğer Emrah yapmazsa kendisinin İstanbul’a gidip intikamını alacağını söyler ve Emrah bu kez silahı almayı kabul eder.

Emrah İstanbul’a geldiğinde kendisini dayısı karşılar ve babasının katilini bulana kadar onun yanında kalmaya karar verir. Emrah’ın babasını öldüren Ömer kendisini aramaya gelen birilerinin olduğu haberini alır ve endişeyle yaşamaya başlar. Dayısı Emrah’a bir iş bulmaları gerektiğini düşünür ve sesi güzel olduğu için şarkıcı olmasının kolay olabileceğini
düşünür. Emrah dayısının yardımıyla bir gazinoda şarkıcı olarak işe başlar. Emrah’ın sesi ve şarkıları gazinoya gelenler tarafından oldukça beğenilmeye başlanır. Kendisini dinleyen Selcan Emrah’tan etkilenmiştir ve onunla tanışmak istediğini söyler. Emrah da kendisiyle tanışmak isteyen kızdan etkilenmiştir ve bir süre sonra birbirlerinde aşık olduklarını fark ederler.

Bu sırada Emrah’ın annesi İstanbul’a oğlunu kontrol etmeye gelmiştir. Emrah’ın babasının intikamını almak yerine genç bir kıza aşık olduğunu öğrenince öfkesinden çılgına döner. Emrah katil olmamakta kararlıdır ancak annesinin baskıları onu tekrar mecbur bırakmıştır. Emrah sevgilisi Selcan ile vakit geçirmeye başladığında onu daha fazla yakından tanımaya başlar ve babasının Ömer olduğunu öğrenir. Ömer’in babasının katili olduğunu henüz bilmemektedir ve öğrendiğinde bu durumu dayısıyla paylaşır. Emrah’ın dayısı annesi gibi intikam peşinde koşan biri değildir. Emrah’ın aşık olduğu kadınla evlenmesi gerektiğini ve katil olmaması gerektiğini düşünür. Ancak annesi Ömer’i ararken kızını Emrah’la birlikte görünce silahı kendi kullanması gerektiğini düşünür. Emrah annesine verdiği sözü tutmak zorunda olduğu için sevdiği kızın babasını öldürmek üzere yola çıkar.

Acı Lokma Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Acı Lokma”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.