Arzu Konusu

Arzu izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Temel Gürsu’nun yönetmenliğini yaptığı Arzu1976 yılında sinema severlerle buluşmuş bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda baktığımızda Arzu Okay, Selçuk Özer, Melek Ayberk ve Alev Altın’ı görüyoruz. Filmin hikayes zengin biriyle evlenip sonsuza kadar varlık içinde yaşamak isteyen Arzu’nun planları üzerine kurulmuştur. Arzu, manevi olarak gördüğü abisi ve Sadık babası ile birlikte bir köşkte yaşarlar. Sadık bir iş adamıdır ve kızına uygun bir gelecek hazırlamak için çok çalışır ancak herkesten gizlediği bir konu vardır o da köşkü satılığa çıkarmak zorunda olduğudur. Halil gün içerisinde kitap okuyan, işleriyle ve kız arkadaşıyla ilgilenen sakin karakterli biridir.

Arzu ise ona abilik yapan Halil’e farklı bir gözle bakmaktadır. Arzu’nun kıyafetleri, gece kulübündeki hareketleri ve arkadaş grubundaki davranışları babasını sürekli zor duruma düşürmektedir. Sadık ve Halil sürekli olarak Arzu’ya nutuk çekmektedir ancak o büyüdüğünü iddaa ederek özgürce hareket etmesi gerektiğini düşünür. Halil sevgilisiyle bir araya geldiğinde Arzu hemen oraya gider ve abisine şantaj yapacak deliller toplamaya başlar. Halil odasındayken kız arkadaşı arar ve telefonu Arzu açar. Halil’in evde olmadığını yalan söyleyerek ona olan ilgisini belli etmeye çalışır.

Arzu kendisi için etrafında dolaşan Coşkun’u kullanarak ortak arkadaşları olduğu Halil hakkında bilgi toplamaya çalışır. Halil bir süredir beraber olduğu Aynur ile evlenmek zorunda kalmıştır ve köşklerinde nişan yapmaya karar verirler. O sırada Arzu Halil’in yanına gider ve nişanlısı hakkında gerçekleri öğrenmek istiyorsa kendisini beklediği bir odaya davet eder. Halil odaya gittiğinde Arzu’yu çıplak halde bulur ve eğer odadan ayrılırsa kendisine tecavüz edildiği yönünde çığlık atacağını söyler. Arzu ertesi gün nişan gecesi yaşadıklarını arkadaşlarına anlatır ve bu olay bir süre sonra Sadık babasının kulağına gelir.

Sadık duydukları karşısında kızını odaya kilitler ve onu dövmeye başlar. Sadık bunu yapanın peşine düşer ve Coşkun ile buluşmaya karar verir. Coşkun’a kızının hamile olduğunu ve eğer onu çok seviyorsa evlenebilecekleri gerçeğini söyler. Sadık ailesine leke gelmemesi için kızının karnında taşıdığı bebeği aldırmak için doktora götürür.   Arzu ve Halil’in arasında yaşanılanlar henüz gizli kalmaya devam edecektir ancak Arzu Halil’in öz abisi olduğunu öğrendiğinde artık saklayacak bir sırları kalmadığını anlayacaktır.

İlk yorum yapan siz olun “Arzu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.