Fun Facts of Movie

Emin ve Sabahat ezelden beri birbirine aşık olan iki insandır. Yıllar önce evlilik hayalleri kuran ve bu hayallerini tam gerçekleştirecekken Emin’in başka bir kadınla birlikte görülmesi Sabahat’i kızdırır. Bu duruma içerleyen genç kadın, misilleme yapmak isteyerek başka bir adamla evlenir. Bu duruma içerleyen Emin, Sabahat’in bu tavrı yüzünden kendisine düşman olur. İki insan arasında uzun yıllar devam edecek olan büyük bir düşmanlık başlayacaktır. Senelere geçen Emin’in oğlu Bayram ve Sabahat’in kızı Güllüye birbire aşık olur. Emin’in kızı Sevim ve Sabahat’in kardeşi Bekir’de genç aşıklarda birisidir.

İki ailenin büyük düşmanlığı genç çiftlerin bir araya gelmesini engeller. Evlenmek isteyen gençler bunun için bir yol ararken büyük bir gazinonun sahibi olan Sabri, Güllüye’ye assolitlik tekli eder. Fazlaca para kazanma fikri hem Güllüye’ye hem de annesi Sabahat’e oldukça cazip gelir.

Kısa bir süre sonra gazinoda assolist olarak çıkmaya başlayan Güllüye hem paraya hem de şöhrete kavuşur. Bir gün Sulukule’de bir televizyon programı çekilir, bu program esnasında Bayram’ı gören başka bir gazino ise Bayram’a göz koyar. Şans eseri bu gazino Güllüye’nin çalıştığı gazinoya rakip çıkar.

Birbirine düşman olmaya başlanan Güllüye ve Bayram’ı bir araya getirmek isteyen Bayram’ın halası, Güllüye’ye gidip Bayram’ın ölümcül bir hastalığın pençesinde olduğunu söyler. Aynı zamanda Bayram’a da giden hala, ona da Güllüye’nin çok hasta olduğunu söyler. Bu iki genç halasının çabası ile yeniden bir araya gelir. Kısa süre sonra barışan Emin ve Sabahat de düşmanlıklarını sonlandırıp evlenme kararı alırlar. Böylece Emin ve Sabahat, Güllüye ve Bayram, Sevim ve Bekir kısa süre içinde evlenip yuva kurarlar. Sulukule her zamanki neşesi ile hayatına devam eder.

Crew & Casts

Gülşen Bubikoğlu

Gülliye (Güllü)

Müjdat Gezen

Bayram (Darbukacı Bayram)

Haldun Dormen

Televizyoncu

Sümer Tilmaç

Güllü'nün Patronu

Tevhid Bilge

Bayram'ın Patronu

Mehmet Uğur

Güllü'nün Patronu

Akif Kilman

Bayram'ın Patronu

Acting

Directing

Muzaffer Hiçdurmaz

Assistant Director

Writing

Camera

Çetin Gürtop

Fotoğraf Yönetmeni

Hakan Gürtop

Assistant Camera

Sound

Erkan Esenboga

Sound Recordist

Editing

Crew

Turgut Inangiray

Studio Teacher

Art

Sohban Koloğlu

Sanat Yönetmeni

Lighting

Gürcan Küçüker

Lighting Production Assistant

Production

Mehmet Öztopuz

Production Coordinator

Selahattin Koca

Production Coordinator
Be the first to review “Gırgıriye”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no reviews yet.