Gecelerin Ötesi Konusu

Gecelerin Ötesi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Metin Erksan’ın yönetmenliğini yaptığı Gecelerin Ötesi, 1960 yılında vizyona girmiş polisiye dram türündeki siyah beyaz bir filmdir. oyuncu kadrosunda Necmi Oy, Zeki Çan, Osman Türkoğlu, Senin Orkan ve Meri Dolce bulunur. film aynı mahallede yaşayan 7 farklı arkadaşın ortak bir hayali gerçekleştirmek üzere girdiği macerayı ve bunun beraberinde getirdikleri sonuçları anlatır.

Fehmi, uzun yol şoförlüğü yaparak ailesini geçindirmek zorundadır. kardeşi Tahsin ile birlikte yola devam ettikleri sırada yaşadıkları hayatın zorluklarından bahseder. Babaları öldükten sonra ailenin bütün yükü Fehmi’nin omuzlarına binmiştir. Sezai ve Yüksel Amerika’ya gidip konser vermek isteyen ailesinin kendilerini eğitmek için parası olmadığı için hayalperest olmak zorunda kalmıştır.

Birlikte yaptıkları müziğin kendi yaşadıkları kasabada müşterisi olmadığı için yurt dışına gitmeyi kafalarına koymuşlar ancak bunun için paraları yoktur. Cevap tiyatrocudur ancak idealleri doğrultusunda iş bulmakta zorlanır. Kendi düşünceleri onun tiyatro salonlarında boy göstermesini engellemektedir. daha iyi filmlerde ve tiyatro sahnelerinde oynamak ister ancak bunun için yeteri miktarda parası yoktur.

Ayhan günün büyük bölümünü camdan izlediği komşusunu çizerek geçirir. Yaptığı bu iş dolayısıyla mutsuz bir şekilde yaşamaya çalışır. Ekrem bir tekstil atölyesinde çalışır ve zor şartlarda da olsa ailesinin geçimini sağlamak zorundadır. Ekrem çok çalışkandır ve iş verenleri tarafından övgüyle bahsedilir.
Her birinin yaşadığı hayat kendileri kadar çevresindeki insanlar içinde katlanılması zor bir duruma gelmiştir. Tahsin’in karısı Sema yola çıktığında günlerce kocasını beklemek zorunda kalır. Ayhan’ın resmini çizdiği kadın parası olmadığı için onun yüzüne pek bakmaz ve zengin adamlarla ilgilenir. Sezai ve Yüksel’in ailesi çocuklarının müzikle ilgilenmesi dolayısıyla mutsuz bir hayat sürmektedir. Fehmi ise iş vereni tarafından sürekli azarlanan biridir. kendisinden her zaman daha çok çalışılması beklenir.

Bu yedi arkadaş yaşadıkları hayatı değiştirmek ve para kazanmak için bir plan yapar. İlk olarak bir benzin istasyonunu soyup bir miktar para kazanırlar ve bu soygunu diğer benzin istasyonlarında da devam ettirmeye başlarlar. Film dönemin sosyo-ekonomik durumu hakkında bilgi verdiği kadar bu 7 karakter üzerinden de eleştirisel bir tablo çizmektedir.

Gecelerin Ötesi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Gecelerin Ötesi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.