Evlat Konusu

Evlat izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Mehmet Dinler’in yönetmenliğini yaptığı Evlat 1972 yılında vizyona giren bir dram filmidir. Başrolde usta oyuncu Fatma Girik yer almış olup kendisine Ekrem Bora, Murat Soydan, Yusuf Sezer ve Nubar Terziyan eşlik etmiştir. Film Eşref’in yaşadığı dramatik hikayelerden meydana gelmiştir.

Eşref heyecanla doğumhanenin önünde beklemektedir. Çok uzun zamandır beklediği çocuğuna kavuşmak dakikalar sayarken kapının ardından üzgün bir ifadeyle kendisine yaklaşan doktoru görür. Doktor hem eşini hem çocuğunu kaybettiğini söyleyince Eşref büyük bir hüzün içerisinde hastaneden ayrılmak üzere yola çıkar. Talihsizlik burada da peşini bırakmaz ve yolda bir trafik kazası geçirir. Hastaneye getirilen Eşref geçirdiği ameliyat sonrasında tekrar baba olamayacağını öğrenir. Eşref zengin bir iş adamıdır ve bir yandan işleriyle ilgilenmek zorundadır.

Yokluğunda oğlu gibi gördüğü Yusuf şirketin işlerini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Yusuf çevresindeki kadınlar tarafından oldukça beğenilen genç ve yakışıklı bir iş adamıdır. Eşref ailesini ve baba olma özelliğini kaybettikten sonra kendisini çevresindekilere yardım etmeye adamıştır ve en büyük hayali Yusuf’u evlendirmektir. Yusuf bir maden firmasının işlerini yürüttüğü sırada arkadaşlarıyla top oynar ve top Ayşe’nin bahçesine gitmiştir. Ayşe bu duruma sinirlenir ve ders vermek için topu Yusuf’a vermek yerine evine götürür.

Yusuf ve arkadaşları ertesi gün intikam almak için Ayşe’nin bahçesindeki bütün elmaları toplayıp yemeye başlar. Ayşe bahçeye indiğinde elmalarının çalındığını görünce hemen madencilerin olduğu bölgeye gidip Yusuf’u aramaya karar verir. Ayşe hırsızlıkla suçladığı Yusuf’un evine girip özel eşyalarını çalmaya karar verir ve Yusuf bu sırada evine girer.

Yusuf ikisinin arasındaki geçen konuşmayı kayıt altına alır ve polise götüreceğini ve Ayşe’yi hırsızlıkla suçlayacağını söyler. İkisi arasında ilerleyen zamanlarda bir aşk hikayesi boy gösterir. Yusuf, Eşref’e maden aradıkları köydeki Ayşe’den hoşlandığını ve evlenmek istediğini söyler. Eşref için büyük bir mutluluk tablosu olacağı için bütün organizasyonu kendisi üstlenir.

Yusuf ve Ayşe nişanlanır ve bir süre sonra Yusuf’un başka bir maden araması için ekibiyle birlikte bir dağa gitmesi gerekmektedir. Düğünü Yusuf döndükten sonra yapmaya karar verirler. Ayşe heyecanla nişanlısının dönüp evlenecekleri günü beklerken kendisini sarsan bir haber alır. Yusuf ve ekibi dağda oluşan bir çığın altında kalmıştır.

Evlat Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Fatma Girik

Ayşe Gül

Murat Soydan

Yusuf Madenci

Kahraman Kıral

Orhan / Küçük Oyuncu

Production

Writing

Sound

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Evlat”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.