Bir Yıldız Doğuyor Konusu

Bir Yıldız Doğuyor izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ahet Ündağ’ın yaptığı Bir Yıldız Doğuyor’un başrolünde Müslüm Gürses, İlhan Yüce, Kazım Kartal ve Sevda Aktolga yer almıştır. Filmin konusu inşaat işçisi olan Müslüm Gürses’in keşfedilmesi üzerine türkücü olmasını anlatır.

   Hasan efendi köyden topladığı işçileri kamyonetinin arkasında inşaat alanına götürür. İşçiler inşaata başladığı sırada sevgi hanım halı almak için satıcıyla pazarlık yapmaktadır. O sırada kürekle inşaatta çalışan ali işini yaptığı sırada türkü söylemektedir. Sevgi hanım Hasan Efendi’ye türkü söyleyen kişiyle tanışmak istediğini söyler. Sevgi hanım radyoda program sunucusudur ve ertesi gün Ali’nin radyoda şarkı söylemesini ister. Ertesi gün ali takım elbise giyerek radyoya gider ve türkü söylemeye başlar. Kayıt alan ve sevgi hanımın büyük beğenileriyle birlikte söylemeye devam eder. Daha sonra yatakta kıvranan bir hasta görülür. Topal Ağa’dan yardım ister ancak topal ağa ona yardım etmez. Sevda Aktolga filmde çamaşır yıkayarak para kazanmaya çalışan biridir. Topal ağa ona ilgi duysa da o yüz vermez.

Topal ağa oldukça gaddar biridir ve bu sırada Ali çıkagelir. Ali hastanın problemini öğrenir ve abdesthaneye götürülmesi gerektiğini duyar ve yardımcı olmaya çalışır. Ali hastayı geri getirir ve köydeki herkes onun kim olduğunu öğrenmeye çalışır. Ali, köye Şakir ağayı görmeye gelmiştir. Köylü Şakir ağayı pek sevmez, kendisi oldukça kötü kalpli biridir. Ali ilk gördüğünde temizlikçi kızdan hoşlanmıştır. Bu sırada ali Müslüm Gürses’in ilk şarkısı radyoda dinleyicilerin beğenisine sunulur. İnşaat işine de bir yandan devam eden ali Ali, Müslüm Gürses eski bir dostu olan Şakir ağayı bulur ancak köylünün de dediği gibi pek sıcakkanlı biri değildir.

 Müslüm Gürses’in radyoda çalan şarkıları günden güne beğenilmeye ve ilgisini arttırmaya başlamıştır. Sevda hanım bu tepki karşısında mutluluk duymuş ve hemen Müslüm’ü aramaya başlamıştır. Daha sonra plak şirketleri de devreye girmiş Müslüm Gürses için albüm teklifinde bulunmuşlardır. Müslüm Gürses’in inşaat sırasında çalışırken türküsünün duyulması ve şans eseri sevda hanımın orada bulunması onun şöhret kapılarını aralamasını sağlamıştır. Radyoda bir şarkı ile ilk sesini duyurmasına karşın ilerleyen zamanda yeni bir yıldız konumuna gelmiştir.

Bir Yıldız Doğuyor Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Bir Yıldız Doğuyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.