Devlerin Aşkı Konusu

Devlerin Aşkı izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Osman Fahir Seden’in yönetmenliğinde sinemaseverlerle buluşan Devlerin Aşkı, 1976 yılında vizyona girmiş bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Türkan Şoray, Kadir İnanır, Savaş Başar ve Elif Pektaş yer almıştır. Filmin konusu aynı kadına âşık olan iki yakın dostun yaşadıkları zorluklardan meydana gelmiştir

Filmin açılış sahnesinde Süreyya’nın kazandığı bir ihaleye sinirlenen Avni’nin kendisine savaş açmak için planlar yaptığını görüyoruz. Süreyya iş dünyasında başarılı biridir ve onun bu başarısı rakipleri tarafından düşman olarak görülmesine neden olur. Taksi şoförü olan Tarık sevgilisiyle birlikte sahilde olduğu sırada denize bir arabanın düştüğünü görür.

Avni, Süreyya’ya suikast düzenleyip aracının denize düşmesini sağlar ve Tarık bunu farkedince hemen denize atlayıp kendisini ölümden kurtarır. Polisler Tarık’ı sorguya çekip kendisini onun öldürmek istediğini düşünür. Bu sırada basın mensupları Avni’yi ziyarete gider ve kendisinin suçsuz olduğunu söyler. Süreyya iyileşip kendisine geldiğinde Tarık’ın suçsuz olduğunu söyler ve serbest bırakılmasını sağlar. Süreyya’nın adamları Tarık’ı karakoldan alıp patronlarının yanına götürmek üzere emir almıştır. Milyoner Süreyya, kendisini kurtarmaya karşılık Tarık’a yüklü miktarda para vermeyi kabul eder ancak Tarık bunu kabul etmez.

Süreyya bunun üzerine borçlu kalmak istemediğini ve kendisiyle birlikte çalışmak istediğini söyler. Tarık kimsenin emri altında çalışmak istemediğini söyleyince Süreyya onu dostu olarak yanına almak istediğini söyler. Tarık, Süreyya’nın yanında çalışmaya başlamış ve kısa sürede başarısıyla göze girmeyi başarmıştır. Bu sırada Süreyya’nın sevgilisi, sık sık ikilinin sohbetini izlemeye başlar. Tarık’la ilgilendiğini belli eden davranışlar sergilediğinde Süreyya onu evinden kovduktan sonra Paris’e iş seyahatine gider.

Bir süre sonra Tarık’ı da yanında görmek istediğini söyler ve Tarık eve gittiği sırada Türkan ile karşılaşır. Süreyya, Tarık için hayatta en sevdiği ve sağ kolu olduğunu söyleyip Türkan ile tanıştırır ancak Tarık bulunduğu yeri terk etmeye karar verir.

Tarık, Türkan’ı görür görmez etkilenmiştir çünkü bir zamanlar ikili birbirini çok seven iki âşıktır. Tarık, Türkan’dan ayrıldıktan sonra onu bir türlü unutamamış ve Süreyya’nın parasıyla sahip olduğu kadınlardan biri olduğunu görünce oldukça üzülmüştür. Tarık, Türkan’ı düştüğü bataklıktan kurtarmaya çalışırken iki dostun arası açılmaya başlar.

Devlerin Aşkı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Devlerin Aşkı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.