Selam Dostum Konusu

Selam Dostum izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1977 yılında sinema severlerle buluşan Selam Dostum Orhan Elmas’ın yönetmenliğini yapmış olduğu bir dram macera filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Müjde Ar, Serdar Gökhan, Hakan Belamir ve Muhteşem Dorukan yer almıştır. Filmin konusu eski iki asker arkadaşı olan Kemal ve Rüstem’in yıllar sonra buluşmasıyla karşılaştıkları gerçeğin ortaya çıkmasından meydana gelir. Kemal ve Rüstem, askerliklerinin bitmesine son bir kaç gün kala birbirleyle vedalaşmak üzerine konuşma yaparlar. Rüstem askerlik bitince Kemal’in yaşadığı köyde sahip olduğu toprakları satıp kendisinin yanına yerleşmesi yönünde öneride bulunur. Ancak Kemal, kız kardeşi Nuran ve annesi için bu teklifi kabul etmek istemez.

Kemal’in ailesi topraklarına oldukça bağlı insanlardır ve onlardan vazgeçmek istemezler. Rüstem’in ailesi bir çiftliğin yönetimiyle meşgul olmuş ve onun bir an önce dönmesini dört gözle beklemektedirler. Askerliğinin bitmelerine bir kaç gün kala aniden gelen bir emirle göreve çıkarlar. Silahlı kaçakları yakalamak için mücadeleye girdiklerinde Kemal, Rüstem’in hayatını kurtararak son anda ölmesini engeller.

Rüstem hastaneye yatırılır ve birbirlerinden ayrı bir şekilde askerlik görevlerinden ayrılırlar. Birbirlerini hatırlamaları için armağan verdikten sonra selam dostum diyerek ayrılırlar. Daha sonra iki askerde ailesiyle buluşup hasret gidermeye başlar. Rüstem kardeşiyle birlikte çiftlikteki işlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşınmayı düşünmektedirler. Kemal ise annesiyle birlikte köyde tarlada çalışırken dostu Rüstem’in çiftliğine gitmeye karar verirler.

Kız kardeşi Nuran ve annesi bu haber üzerine kasabaya giderek alışveriş yapmaya karar verirler. Bu sırada Rüstem’in erkek kardeşi Kenan arkadaşlarıyla birlikte alkollü bir şekilde etrafta gezinmeye başlar. Kenan, Nuran’a şiddet kullanarak tecavüz eder ve bu olay Kemal’in öfkeden kudurmasına neden olur.

Kemal kız kardeşinin intikamını almak için Kenan’ı aramaya başlar ve bu konuda dostu Rüstem’den yardım ister. Birbirlerini uzun zamandır bekleyen iki asker arkadaşı bu acı olay karşısında da birlikte mücadele edecekleri yönünde söz verirler. Kemal, kız kardeşine tecavüz eden Kenan’ın, can dostu Rüstem’in erkek kardeşi olduğunu  öğrendiğinde iki yakın arkadaş karşı karşıya gelir. Rüstem kardeşi Kenan’ı teslim etmek istemez ve Kemal’e silah çeker. Bu sırada Kemal daha hızlı davranıp Rüstem’i yaralar. Bu sırada Rüstem daha önce ona can borcu olduğunu ve ölümü hak ettiğini söyler.

Selam Dostum Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Selam Dostum”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.