Batman: Kırmızı Başlığın Altında (Batman: Under the Red Hood)

Batman: Kırmızı Başlığın Altında (Batman: Under the Red Hood) Konusu

Özet

Batman: Kırmızı Başlık Altında, Warner Bros Animation tarafından üretilen ve Warner Home Video tarafından piyasaya sürülen 2010 Amerikan animasyon aksiyon gerilim doğrudan video filmidir. DC Universe Animasyon Orijinal Filmler serisinin sekizinci filmidir. Filmin yazarı Judd Winick, filmin temel aldığı aylık Batman çizgi romanının “Under the Hood” bölümünü de yazmıştır. Film 27 Temmuz 2010’da gösterime girdi ve eleştirmenlerden konusu, animasyonu ve hikaye anlatımına odaklanmasını öven oldukça olumlu eleştiriler aldı. Genel olarak DC Universe Animated Original Movies serisinin en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Film aynı zamanda ticari bir başarı elde ederek ev video satışlarında 12 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

İki disklik özel baskı ve Blu-ray, Jonah Hex’in yer aldığı bir kısa animasyon da içeriyor. İnteraktif bir kısa ruhani devam filmi/film uyarlaması olan Batman: Death in the Family, Red Hood’dan on yıl sonra, 13 Ekim 2020’de yayınlandı[

Konu

Joker tarafından tutsak edilip öldürülen Robin, buna sebep olan Ra’s al Ghul tarafından hayata döndürülüyor. Ancak Robin ölümden zarar görmüş bir ruh haliyle geriye dönüyor ve Red Hood adı altında Batman’e rakip olarak Gotham kentine gelip kendi tarzında suçlularla mücadeleye başlıyor. Uyguladığı yöntemlerle Batman’i karşısında bulunca, karşı karşıya geliyorlar. Red Hood hakkında derin bir araştırma yürüten dedektif Batman, dramatik bir şekilde rakibinin öldüğünü sandığı Robin olduğunu öğreniyor. Karanlık Şövalye’nin en zor mücadelelerinden birisine şahit olacağımız ‘Under the red hood’ izleyiciye üst seviyede görsellik, aksiyon ve dramatik anlatım sunuyor. 

Batman’in ilk yıllarına bir geri dönüş (Dick Grayson’ın Robin olarak emekli olmasından sonra) genç Jason Todd’un Batmobil’in tekerleklerini çalmaya çalıştığını gösteriyor. Yeni Robin o olur. Yıllar sonra, Hypertime çizgilerinin çakışması nedeniyle Joker tarafından öldürüldükten sonra diriltilen Jason akıl hastanesine yatırılır, kaçar ve sokaklarda yaşamaya başlar. Ra’s al Ghul ve kızı Talia Jason’ı kaçırır ve bir yıl boyunca gözetim altında tutarlar. Ra’s Lazarus Çukuru’na yolculuk yapar. Talia, Jason’ı çukura iterek yeni, daha güçlü ve daha vahşi bir yaratığı güçlendirir ve serbest bırakır. Talia, içinde para, bilgisayar ve Batman, Joker ve Red Hood’un anılarının olduğu bir çanta vererek Jason’ı malikaneden kaçırır. Jason Batman ile yeniden bağlantı kurmaya çalışır ancak eski akıl hocası onunla savaşır ve onu yener. Jason, Joker’in ilk kostüm kimliğini giyerken kendisi için kurduğu imparatorluğu ortaya çıkarır: “Kırmızı Başlıklı”.

Oyuncular

  • Bruce Greenwood
  • Jensen Ackles
  • John DiMaggio
  • Neil Patrick Harris
  • Jason Isaacs
  • Wade Williams

Batman: Kırmızı Başlığın Altında (Batman: Under the Red Hood) Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Bruce Greenwood

Bruce Wayne / Batman (voice)

Jensen Ackles

Jason Todd / Red Hood (voice)

Neil Patrick Harris

Dick Grayson / Nightwing (voice)

Jason Isaacs

Ra's al Ghul (voice)

Carlos Alazraqui

Chi Chi / Thug #1 / Baton (voice)

Unknown

Bob Kane

Characters

Michael Uslan

Executive Producer

Alan Burnett

Co-Producer

Jay Oliva

Storyboard
İlk yorum yapan siz olun “Batman: Kırmızı Başlığın Altında (Batman: Under the Red Hood)”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Batman: Kırmızı Başlığın Altında