Stander Konusu

Stander izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

1970 yılların sonlarına doğru Güney Afrika’da yaşayan bir polis olan Andre Stander, beyazlar ve siyahlar arasında çıkan çatışmanın ortasında kendini bulur. Beyaz insanlarla, siyah insanların yaşam alanlarının keskin çizgileri ile ayrıldığı 1970’li yılların, hemen hemen her gün büyük isyanlar çıkartmasını konu almıştır. Bu büyük kavganın içerisinde görev almaya başlayan ve kendini neyin içerisinde bulduğunu anlamlandıramayan Andre Stander, hükümetin emri ile gerçekleşen katliamların ardından, yönetime isyan eder ve kendine bambaşka bir yol çizmeye başlar.

Stander Çetesi vatandaşın kahramanı oluverir

Söz konusu çatışmanın içerisinde uygulanan ayrımcılık yüzünden bütün polis gücü, siyahi insanların (zencilerin) yaşadıkları yerlere kaydırılmıştır. Öte yandan Joannersburg şehri, suçluların cirit attığı bir arena haline dönmüş şehirdir. Andre Stander, bu suç işlerine küçük bir banka soygunu gerçekleştirerek başlar. Daha sonrasında ise bu soygun işlerini büyüten Andre Stander, daha büyük işlere kalkışır. Öğle tatiline girdiği zaman banka soymaya giren bu adam, yemeğini yer ve karakoluna dönerek işlerine kaldığı yerden devam etmeye başlar.  En sonunda bir gün kendini ele verir ve kendini bir anda karakolda bulur. Hapiste de doğru durmayı başaramayan Andre Stander, hapishanede tanıştığı Allan Heyl ve Lee McCall ile beraber hapishaneden kaçar. Bu kaçışın arkasından ise yeni çete kurarlar ve bu çetenin yeni adı Stander Çetesi olur. Gerçekleştirdikleri tüm soygunu Stander Çetesi adı altında gerçekleştirirler. Stander Çetesini diğer çete gruplarından ayıran bir özelliği mevcuttur. Pervasızlığı artan bu çete grubu, halkın göznde kahraman olmasını sağlamıştır. Stander Çetesi, 1983 yılında ve 1984 yılları arasında her gün neredeyse 3 4 baka soyarak büyük bir rekora imza atar.

Stander Filminin oyuncuları kim?

Aksiyon, biyografi ve suç kategorilerine giren Stander, Bronwen Hughes yönetmenliğinde çekilmiştir. Filmin oyuncu kadrosu ise şu şekilde oluşmaktadır; Ashley Taylor , Deborah Kara Unger, David O’Hara, Dexter Fletcher, Thomas Jane. 2003 yılında izleyici karşısına çıkan bu film, oldukça beğeni toplamış ve başarıya imza atmıştır. Stander Filmini sitemizde Türkçe alt yazılı olarak izleyebiilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz…

Stander Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Stander”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.