Baraj Konusu

Baraj izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Baraj’ın yönetmenlik koltuğuna Orhan Aksoy oturmuş olup oyuncu kadrosunda Türkan Şoray, Tarık Akan, Nasır Melek ve Suzan Avcı yer almıştır. Filmin konusu ise bir baraj inşaatında çalışan usta ile bir genelev çalışanı arasındaki aşk hikâyesi anlatılır.

Orhan kız arkadaşıyla birlikte havuz başında güneşlenirken kendisini arayan bir kaç kişiyi görünce kaçmaya çalışır ancak fazla uzağa gidemez. Birlikte çalıştığı iş adamlarına verdiği çekler karşılıksız çıkınca hepsi birlikte Orhan’a hesap sormaya gelir.

Orhan rahat bir sorumsuz bir tavırla borçlarını en kısa zamanda ödeyeceğini söylese de kimse ona inanmaz. Alacaklılardan biri olan Saim’in Çamlıdere’de baraj inşaatı vardır. Orhan bunu fırsat bilip orada çalışabileceğini ve ona uygun bir bölümden mezun olduğunu söyler. Saim bu fikri çok beğenmiştir ve alacaklıların bütün borçlarını üstlenir ve Orhan’la el sıkışır.

Yağmurlu ve soğuk bir gece sırasında inşatta çalışan işçilerin kaldığı bölgeye doğru kamyonet yola çıkar. Yeni işçileri taşıyan kamyonetin içinde Orhan’da bulunmaktadır. Sabah erkenden bütün işçiler inşaat alanına gitmiştir ancak Orhan henüz ortalıklarda yoktur. Öğleden sonra gündelik kıyafetleriyle inşaata gittiğinde Kazım usta kendisine kızmaya başlar. Orhan verilen işlerin hiç birini yapamayacağını söyler ve hepsine ayrı bir mazeret sunar.

Orhan kendisini teknisyen diye tanıtarak Saim’i kandırdığı için Kazım usta Orhan’ın verimli olabileceğini düşünmüştür. Ancak kendisine verdiği işi yapamayınca bunun büyük bir yalan olduğu ortaya çıkar. Orhan inşaat bölgesinden gitmeye karar verir ancak Kazım ustanın adamları onu geri getirir. Orhan Kazım ustaya küstahça davranınca şiddete maruz kalır ve diğer işçiler gibi çalıştırılmaya başlanır. Orhan bir kaç kez daha kaçmaya kalkışsa da karşısında Kazım ustanın sert duvarlarını görür.

Kazım usta gönül postası yoluyla genel evdeki bir kadınla mektuplaşmaya başlar. Kendi fiziksel özelliklerini beğenmediği için kendisini yakışıklı ve kültürlü olan Orhan olarak tanıtır. Genel ev çalışanı Aysel, mektuplaştığı adamdan etkilenmeye başlar. Kazım’ı Orhan olarak bildiği için inşaatın olduğu Çamlıdere’ye gitmeye karar verir. Aysel şantiyeye geldiğinde henüz gerçekleri bilmemektedir ve Kazım ile evlenmeyi kabul eder. Orhan arkasından dönen dolapları öğrendiğinde Kazım usta ile arasında büyük bir kavga başlar.

Baraj Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Directing

Writing

Production

Crew

Erdoğan Engin

Sinematografi
İlk yorum yapan siz olun “Baraj”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.