The Hateful Eight

Kimse buraya iyi bir sebeple gelmez

The Hateful Eight Konusu

The Hateful Eight izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Kült film denildiği zaman ve referans olacak sahneler düşünüldüğü zaman akla ilk gelen isim Quentin Tarantino’dur. 40’lı yılların Western filmlerinden, 50’li yılların Samuray filmleri ve 60’lı yılların samuray filmlerinin temalarını filmlerine taşıyan Quentin Tarantino’nun film skalasının ne kadar geniş olduğunu gözler önüne seriyor. Aynı zamanda Quentin Tarantino, sadece eski kült filmlerinden değil, ayrıca yönetmenliğini kendi üstlendiği diğer filmleri de referans alması ile meşhurdur.

The Hateful Eight filminin konusu

Western film türlerinden olan bu film, İç savaşın sona ermesinden sonra, bir grup yabancı etrafında gelişiyor. Kış mevsimidir ve hava olabildiği kadar soğuktur. Bu yabancı grup soğuktan korunabilmek için dağdaki bir konaklama yerine sığınmıştır. The Hateful Eight filminde gizli bağlılıkların hayatta kalmanın tehdit ettiğini konu alıyor. Filmde bir posta arabası, çok şiddetli bir kış soğu yaşayan Wyoming’den geçer.  Bu arabanın içerisinde ise cellat Jhon Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergu yer almaktadır. Adalete teslim edilmesi için Ruth’un cellat olarak bilindiği Red Rock kasabasına doğru hızlı bir şekilde yol alır. Yolda seyahat esnasında ise iki yabancı ile tanışırlar. Bu yabancılardan birisi kötü şöhrete sahip olan ve ödül avcısı, siyahi bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren. Diğer tanıştığı kişi ise kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix.

8 yabancı tehlikeli kişi bir aradadır

Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, çok soğuk havadan korunmak için bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minie’s Haberdashery’ye sığınır. Minnie’s vardıkları zaman ise burada mekanın sahibi değil, 4 yabancı kişi karşılar. Bu konaklamada Minnie, Bob, Red Rock celladı Oswaldo Mobray, Kovboy Joe Gage ve Müftefik Sanford Smithers vardır. Söz konusu olan fırtına bu ıssız yerdeki konaklamayı etkisi altına almaya devam ederken, bu sekiz adet yabancı kişi, Red Rock’a hiç gidemeyeceklerini öğrenirler. Heyecan dolu sahneler ve gerilimi artıran müziklerle bir dakika bile sıkılmadan izleyeceğiniz film, klasik Tarantino filmidir. The Hateful Eight filmini sitemizden Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

The Hateful Eight Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Samuel L. Jackson

Major Marquis Warren

Kurt Russell

John 'The Hangman' Ruth

Walton Goggins

Sheriff Chris Mannix

Tim Roth

Oswaldo Mobray

Bruce Dern

General Sandy Smithers

James Parks

O. B. Jackson

Zoë Bell

'Six-Horse' Judy

Gene Jones

Sweet Dave

Craig Stark

Chester Charles Smithers

Writing

Directing

Camera

Robert Richardson

Fotoğraf Yönetmeni

Production

Bob Weinstein

İdari Yapımcı

Harvey Weinstein

İdari Yapımcı

Georgia Kacandes

İdari Yapımcı

Sound

Ennio Morricone

Original Music Composer

Bill Abbott

Music Editor

Art

Yohei Taneda

Production Design

Richard L. Johnson

Sanat Yönetmeni

Crew

Jeffrey J. Dashnaw

Stunt Coordinator
İlk yorum yapan siz olun “The Hateful Eight”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.