Banka İşi Konusu

Banka İşi izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Polisiye ve gerilim kategorisinde yer alan Banka İşi filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yazılmış filmdir. Banka İşi filminin yönetmen koltuğunda Roger Donaldson yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilen Banka İşi, gerçek bir soygundan esinlenerek oluşturulmuş bir filmdir. Banka İşi başrol oyuncuları Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell – Moore gibi isimler yer almaktadır.

Banka İşi filminin konusu

Banka İşi film gerçek bir soygundan esinlenerek oluşturulan, gerçek bir hayat hikayesini ele alan filmdir. Oldukça başarılı yapımlar arasında yer alan Banka İşi, seyirci karşısına çıktığı dönemde ses getirmeyi başarmış filmlerdendir. 35 yılı geride bırakmış bir zaman dilimi öncesi Londra’da meydana gelen olağanüstü bir olayın üzerine çekilmiş filmdir. Cesur ve çözülememiş bir soygun hikayesini ele alan film, heyecan ve aksiyon dolu sahneleri ile izleyiciyi ekrana kitlemeyi başarmıştır.

Banka İşi, entrika, gizem, skandal ve tehlikenin bir arada harmanlanarak oluşturulmuş başarılı bir film. Yani entrika, aksiyon ve suç filmlerini sevenler için biçilmiş bir kaftan. Yapımcıları tarafından cinayet, seks ve yolsuzluk gibi konularda başarılı bir hikaye örgüsüçizen Banka İşi, alanında oldukça iddialı bir yapım. 1971 yılının Eylül ayında, hırsızlar bir plan kurarak Londra’da bulunan Baker Streer’te ki bankasının kasasına doğru tünel kazmaya başlamışlardır. Bu bankaya kazarak ulaşmayı başarmışlar ve milyonlarca sterlin değerindeki nakit para ve mücevherin bulunduğu kasaları yağmaladılar. Çalınan bu servet ise bir daha bulunamaz. Servet bulunmadığı için tutuklanan kimsede olmadı. Söz konusu soygun ise birkaç gün gazetelerin manşetlerinde yer aldıktan sonra Birleşik Krallık Hükümeti tarafından D Uyarısı ile gazeteler susturulmaya çalışıldı. Basında haber yapmayı bırakınca soygun unutuldu.

Banka İşi filmi ise bu çalınan kutularda neler gittiğini ve nelerin çalındığını gözler önüne serdi. Filmde yer alan hikaye kraliyet ailesi ile bağlantıları olan  cinayet, yolsuzluk ve seks skandalını ele alıyor. Banka İşi filminde ele alınan hikayede soyguna karışan hırsızlar en masum kişilerden oluşmaktadır. Politikacıların ahlaksızlık dolu belgelerinin olduğu o kutunun ortaya çıkmaması için hükümetin hırsızlar ile perde arkasında gizemli görüşmeler yapması ve tüm bu serüvene kan bulaşması ile beraber film dahada  merak uyandıran bir hal alıyor.

Banka İşi Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Production

Alan Glazer

İdari Yapımcı

Editing

Art

Mark Scruton

Set Decoration

Gavin Bocquet

Production Design

Phil Harvey

Supervising Art Director

Camera

Michael Coulter

Fotoğraf Yönetmeni

Crew

Greg Powell

Stunt Coordinator

Directing

Writing

Costume & Make-Up

Sound

J. Peter Robinson

Original Music Composer
İlk yorum yapan siz olun “Banka İşi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.