Erkek Güzeli Sefil Bilo Konusu

Erkek Güzeli Sefil Bilo izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Taşrada bir köyde yaşayan Bilo, hayalperest bir gençtir ve kendisine macera arar. Mevcut düzen onu tatmin etmemektedir. Köylerindeki ağa olan Maho’dan da şiddetle nefret etmektedir. Bu durum Bilo’yu daha çok düşünmeye ve hayal kurmaya iter. Köylerinde yaşayan Şivan ve Hüso’da onun bu yönünü besler. Geçmişte eşkıyalık yaptığını dile getiren Şivan ve Hüso, köy ahalisine sürekli olarak bu anılarını anlatırlar. Köylü ikilinin anlattığı şeyleri hiç mi hiç dikkate almaz. Bu hikayelere yalnızca Bilo inanır ve kendisine örnek alır. Şivan ve Hüso’yu yeniden dağa çıkmak için ikna etmeye çalışır.

Uzun uğraşlar sonunda gayesine ulaşan Bilo, Hüso ve Şivan ile birlikte dağlardadır ancak olaylar hiç de düşündüğü gibi gitmez. Bu bir eşkıya eyleminden çok komedi filmine dönmüştür, üç adamın başına hayli komik durumlar gelir. Dağlarda dolaşan üçlünün başı dertten hiç kurtulmaz. Şivan ve Hüso’nun hikayelerinin düzmece olduğunu anlayan Bilo, hayal kırıklığına uğrar ama eylemlerinden caymaz. Sevdiği kadın olan Cano’yu kaçırır Bilo. Bir süre dağlarda dolaşırlar, en son Cano’nun annesi bir imamla birlikte çıkıp gelir.
Dönemin ağalık sistemini ve taşra hayatını anlatan en iyi filmlerden biri olarak nitelendirilen filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturmaktadır. İlyas Salman, Şener Şen, Müniz Özkul ve Adile Naşit gibi dönemin usta oyuncuları ise çekirdek kadroyu oluşturmuştur ve dönemin kült filmlerinden biri olarak adından söz ettirmiştir.

Erkek Güzeli Sefil Bilo Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Erkek Güzeli Sefil Bilo”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.