Meral Zeren

Oyunculuk

1979

Banker Bilo

- Zeyno
1973

Salak Milyoner

- Emine
1974

Salako

-
1972

Kanlı Para

- Zeynep
1973

Bitirim Kardeşler

- Okşan
1972

Yanaşma

-

Banker Bilo” filminde rol alan oyuncu Meral Zeren kimdir? Meral Zeren kaç yaşında? Meral Zeren aslen nereli? Meral Zeren dizileri neler? Meral Zeren filmleri neler? Meral Zeren ödülleri neler? Meral Zeren hangi burç? Yetenekli oyuncu Meral Zeren hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi sizin için bu yazımızda derledik.

Meral Zeren Kimdir?

Başarılı oyuncu Meral Zeren, İkizler burcudur ve 64 yaşındadır. Meral Zeren,  Adana’da dünyaya geldi ve Türk sinema oyuncusu ve ses sanatçısı olarak tanınmaktadır.

Oyuncu Meral Zeren’in eğitim hayatına bakıldığında; ortaokulda bir süre okuduktan sonra eğitimini yarım bırakarak henüz 13 yaşındayken sahneye çıktı. Genç isim Meral Zeren şarkıcılığa bu şekilde başlar ve sahnede filmcilerin dikkatlerini çekti. Meral Zeren 1971 yılına geldiğinde Kadri Yurdatap’ın, “Kadri Film” adına yapımcısı olduğu, Natuk Baytan’ın yönetip Yılmaz Köksal’ın baş rolünü oynadığı “Önce Sev Sonra Vur” filmiyle gerçek anlamda sinema oyunculuğuna başladı. Güzel oyuncu Meral Zeren filmde rol alabilmek için yaşını 4 yıl büyüttüğü bilinmektedir.

Çok sayıda filmde başrol oynayan oyuncu Meral Zeren,  1970’li yıllarda Selami Şahin’den Türk Sanat Müziği dersi almaya başladı ve solist olarak tekrar sahnelere döndü. Dönemin önde gelen isimleriyle Meral Zeren ; Zeki Müren ve Ajda Pekkan’la Çakıl Gazinosu’nda sahneye çıktı. Gene aynı dönem 1979 yılında başarılı aktrist Meral Zeren,  Kalbinden Atma Beni/Hercai 45’liğini çıkardı. 1980li yılların sonuna geldiğinde ise oyuncu Meral Zeren ,son büyük sinema filmi Banker Bilo’da rol alarak adından çokça söz ettirmeyi başardı.

80’li yıllarda “Kanlı Nigar” ve “Evet mi Hayır mı” müzikallerinde rol alan oyuncu Meral Zeren, tiyatrolarda çalışmasının ardından 1985 yılında Duvardaki Kan dizisiyle yeniden çıkış yaptığı bilinmektedir. Gelen teklifler üzerine başarılı isim Meral Zeren 1986 yılında başladığı assolistliği 90’lı yıllarda gazinoların kapanmasına dek sürdürdü. Kariyerinde önemli bir zirveye ulaşan Meral Zeren, daha sonra TV filmi ve dizilerinde oynadı.

Meral Zeren’in günümüzde ne yaptığını merak edenler için; İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan 62 yaşındaki Bebek’te yaşamaktadır ve başarılı oyuncu Meral Zeren, zaman zaman sahile inip boğazın serin sularında keyif yaptığı objektiflere yansıdı. Aynı zamanda Meral Zeren evi ile de sık sık gündeme gelmektedir.