Aşk Hikayemiz Konusu

Aşk Hikayemiz izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Zengin, varlıklı bir aileden gelen, yakışıklı bir erkek olan Cengiz ile yoksul bir kadın  Sevda’nın aşklarının hikayesini izleriz Aşk Hikayemiz filminde. Dönemin önemli yıldızlarının başrollerinde yer aldığı filmin başrollerinde Hülya Avşar ve Tarık Tarcan yer almaktadır.

Bir üniversite öğrencisi olan Cengiz (Tarık Tarcan) çok zengin ve köklü bir aileye mensuptur. Babası Cengiz’e pek çok konuda uyarılarda bulunur, aileye layık birisi olması hususunda dikkat etmesi gerektiği ikazlarında bulunur. Sevda adında bir kadına ilgi duyan Cengiz, bu kadınla bir iki kez denk gelmiştir. Cengiz arkadaşlarıyla bol müzikli, disko toplu, ışıklı bir diskoya eğlenmek için gider, gittiği bu mekanda Sevda’da vardır. Renkli harika gözleriyle, müthiş güzelliğiyle herkesin dikkatini çekecek bir çarpıcılıktadır Sevda. Sevda’ya tanışma imkanına erişir Cengiz. O akşamda sonra Cengiz ve Seda arasında bir aşk başlangıcı yaşanacaktır. Bu ilişki güzel noktalara varacaktır. Ancak aralarındaki ekonomik uçurum büyük bir engeldir. Sevda’nın ailesi çok fakirdir. Sosyal sınıf olarak da düşük bir seviyededir Cengiz’den. Cengiz’in babası bu gibi konulara dikkat etmektedir. Oğlunu kendileri gibi zengin, varlıklı bir ailenin kızıyla evlendirmek istemektedir. Yakışıklı oğlunun Sevda’dan uzak durması için, uyarılarda bulunur.

”Aşk Hikayemiz” filminin yönetmen koltuğunda dönemin ünlü yönetmeni Orhan Elmas oturmaktadır. Filmin senaryosu da Elmas’a aittir. Filmin yapımcılığını ise ünlü yapımcı Sezer İnanoğlu yapmıştır. Görüntü yönetmenliğini pekçok önemli filmin görüntü yönetmenliğini yapan Çetin Gürtop’a aittir. Dram türündeki filmde duygusal içerikler kullanılmıştır. Türk sinemasındaki melodram unsurlarına sadık kalınmış, fakir kız zengin erkek formu esas alınmıştır.  Romantizm ve aşk en başta konu olarak hakimdir. 35 mm, Renkli çekilmiştir film. 1986 yılında yapılmıştır ”Aşk Hikayemiz” filmi.

Oyuncular: Hülya Avşar , Tarık Tarcan , Nazan Ayas , Şemsi İnkaya , İhsan Yüce , Aslan Altın , Emin Alkut , Nazlı Birand , Çetin Cengiz , Ceylan Altuğ , Jeyan Mahfi Tözüm , Esen Günay , Levent Dönmez

Aşk Hikayemiz Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Aşk Hikayemiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Aşk Hikayemiz