Zafere Hücum

2013123 dk,

Zafere Giden Yolda Kestirme Yoktur

Zafere Hücum Konusu

Biyografi türünde karşımıza çıkan filmin yönetmeni Ron Howard ve başrollerinde ünlü iki aktör Chris Hemsworth ve Daniel Brühl bulunuyor. Peter Morgan’ın yazdığı hikaye 1976 yılında iki Formula 1 pilotu olan Niki Lauda ve James Hunt arasındaki ezeli rekabeti anlatıyor.

Disiplinli çalışması ve işine olan bağlılığıyla karşımıza çıkan Niki Lauda karakteri neredeyse tam tersi olan James Hunt ile yolları Formula pistinde kesişir. James Hunt, pek disiplinli sayılmayan, eğlencesine düşkün ancak tüm bunlara rağmen başarısından ödün vermeyen bir yarışçıdır. Niki başarısını disipline bağlarken, James hayatı umursamadığı için daha cesaretli yaşamasına borçludur. Almanyada Grand Pix yarışında birlikte yarıştıkları sırada Niki’nin kullanmış olduğu Ferrari aracında bir sorun yaşanır ve Niki korkutucu bir kaza geçirir. Kaza sonucu yarıştan çekilmek zorunda kalan Niki birinciliği rakibi James’e kaptırır. Niki bu sırada sadece yarışı değil aynı zamanda sağlığınıda kaybetmek zorunda kalmıştır. İkilinin asıl amacı Alman Gran Pix’i değil dünya şampiyonluğudur.

Niki sakatlığı dolayısıyla normal hayatını dahi devam etmekte zorlanmıştır. Kendisini tedavi eden doktorları tekrar yarışmasının mümkün olmadığını söyler. Ancak mücadeleci ruhu ve disiplini sayesinde iyileşme süreci hızlanır. Gündelik hayatının normalleşmeye başlamasıyla yarışlara tekrar dönme kararı alır. Artık eskidinden daha hırslıdır ve daha çok çalışır. Dünya şampiyonluğu için beslediği hayalleri artık daha büyük bir tutkuya bağlanmıştır. Kaza sonucu ölümden dönmesi, hırsı ve hayalleri onu yarışa hazırlamıştır. İkilinin yolları tekrar dünya şampiyonasında kesişmiştir. Niki dünya şampiyonluğunu sadece 1 puan farkla James’e kaptırmıştır ve böylece James ilk dünya şampiyonu olan İngliiz ünvanınıda kazanmıştır.

James ve Niki arasındaki tatlı rekabetin izleyiciler tarafından ders alınası bir özelliği olsada aslında ikisinin şampiyonluktan sonraki hayat hikayeleri onları unutulmaz kılan nedenlerden olmuştur. James emekli olduktan sonra medya şirketi kuruyor ancak hayatını dengesiz yaşamanın verdiği bir sonuç olarak 46 yaşında hayata veda ediyor. Niki ise emekli olduktan sonra kendi hava yolu şirketinin sahibi oluyor ve Mercedes Formula 1’in fahri yönetim kurulu başkanı seçiliyor. Ancak 2019 yılında hayatını kaybediyor.

Zafere Hücum Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

Olivia Wilde

Suzy Miller

David Calder

Louis Stanley

Stephen Mangan

Alastair Caldwell

Christian McKay

Lord Hesketh

Alistair Petrie

Stirling Moss

Colin Stinton

Teddy Mayer

Julian Rhind-Tutt

Anthony 'Bubbles' Horsley

Jamie de Courcey

Harvey 'Doc' Postlethwaite

Ilario Calvo

Luca Di Montezemolo

Production

Tim Bevan

Executive Producer

Todd Hallowell

Executive Producer

Guy East

Executive Producer

Sound

Hans Zimmer

Original Music Composer

Martin Steyer

Sound Re-Recording Mixer

Danny Hambrook

Production Sound Mixer

Camera

Anthony Dod Mantle

Director of Photography

Directing

Todd Hallowell

Second Unit Director
İlk yorum yapan siz olun “Zafere Hücum”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.