Yeşil Köşkün Lambası Konusu

Yeşil Köşkün Lambası izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Yeşil Köşkün Lambası filminde Binbaşı Kemal, Halil Paşa’Nın yaverlerindendir, Harbiye Nazırıdır aynı zamanda bu paşa. Yeşil Köşkün Lambası filminde Şükran adındaki paşanın kızı ve arkadaşları bir oyun oynarlar, değişik bir oyundur bu. Kemal ve Şükran bu oyunun sayesinde tanışırlar ve aralarında büyük bir aşk başlar Yeşil Köşkün Lambası filminde. Büyük bir yemin eder çiftimizi Şükran ve Kemal filminde, Yeşil Köşk’ün Lambası sönünceye kadar aşklarının devam edeceği, birbirlerini çok sevecekleri yeminini ederler. Yeşil Köşk’ün Lambası filminde Nazır Osman Paşa, Dahiliye Nazırıdı kendisi, kızı Şükran’ı oğluyla evlendirmek girişiminde bulunur. Yeşil Köşk’ün Lambası filminde Kemal bu durumu öğrenir ve direk Yemen Savaşı’na katılmak üzere, Arap adasına gider.

Yeşil Köşkün Lambası filminde Harbiye Nazırı Halil Paşa’nın biricik kızına aşık olur Binbaşı Kemal. Kemal Halil Paşa’nın cengaver yaverlerindendir. Yeşil Köşkün Lambası filminde paşanın biricik kızı Şükran çok farklı bir oyun oynarlar Kemal’e. Bu oyun sonrasında Kemal ve Şükran birbirlerine büyük aşk beslemeye başlarlar. Şükran ve Kemal sonsuza kadar birbirlerine seveceklerine dair söz verirler.

Yeşil Köşkün Lambası filminin yönetmeni Nejat Saydam’dır. Yeşil Köşkün Lambası filminin senaryosu Nejat Saydam’a aittir. Yeşil Köşkün Lambası filminin yapımcısı Özdemir Birsel’dir. Yeşil Köşkün Lambası filminin müzikleri Alaattin Yavaşça’dır. Yeşil Köşkün Lambası filminin görüntü yönetmeni Memduh Yükman’dır. Yeşil Köşkün Lambası filminin süresi yüz yirmi dakikadır. Yeşil Köşkün Lambası filminin türü dram, duygusal’dır. Yeşil Köşkün Lambası filminin ünlü yıldız aktörleri, aktrisleri  Belgin Doruk, Ekrem Bora, Avni Dilligil, Şaziye Moral, Kadir Savun, Emel Yıldız, Aysel Tanju, Nubar Terziyan, Nişan Hançer, Ali Seyhan, Selahattin İçsel, Sevim Çağatay, Zeki Alpan, İlhan Eşme, Yüksel Soner, Fuat İşhan, Fikri Çöze’dir.

Yeşil Köşkün Lambası Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Yeşil Köşkün Lambası”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Yeşil Köşkün Lambası