Buruk Acı Konusu

Buruk Acı izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nejat Saydam’ın yaptığı Buruk Acı, 1969 yılında vizyona giren bir dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda usta aktör Türkan Şoray yer almış ve kendisine Tanju Gürsu, Aliye Rona, Muzaffer Tema ve Ali Şen eşlik etmiştir. Film kendi kararlarının peşinden giden idealist Ülker’in peşini bırakmayan sıkıntılardan oluşur. Ülker üniversiteyi bitirip doktor olmanın hayaliyle büyümüştür. Ancak üvey annesi onun eğitimini tamamlamak için paraları olmadığını söyler.

Ülker anne ve babasının tartıştığı sırada ünlü bir doktor olma konusunda ısrarcı olduğunu ve o gece bir baloya katılacağını söyler. Ülker ve ekibi bir gösteri düzenlemiştir ve Ülker’in dans edeceği kişi bayılınca bir süredir kendisini izleyen Doktor Haldun ile dans etmeye başlar. Haldun bir süre önce tedavi için Ülker’in yaşadığı kasabaya gelmiştir ve o gece Ülker’i çok beğendiği için kasabada kalmaya karar verir.

Ülker kendisinin de doktor olmak istediğini ancak ailesinin bu konuda destek olmadığını söyler. Haldun ertesi gün İstanbul’a gideceğini ve eğer doktor olmaya karar verip İstanbul’a gelirse kendisini mutlaka aramasını isteyip kartını verir. Ülker çantasını alıp evden kaçar ve İstanbul’a gelir. Kendisine adresini veren Haldun’un ofisine gider ancak karşılaştığı tavırlar onun kaçıp uzaklaşmasına neden olur. Haldun o gece gördüğü kişi değildir ve kendisini taciz etmeye kalkar. Ülker hemen çantasını alıp kaçar ve o gece kalacak bir yer aramaya başlar.

Ülker bir otel bulup geceyi orada geçirmeye karar verir ve bu sırada görme engelli bir kemancıyla karşılaşır. Kendisiyle dalga geçilen görme engelli kemancı bir grup gencin arasında düşüp yere yığılır. Ülker çevresindekilere tepki gösterip kemancıya yardım etmek üzere harekete geçer. Grubun arasında olan İlhan Ülker’e yardım etmek ister ancak Ülker bu yardımı kabul etmeyip kemancıyla yalnız ilgilenmek istediğini söyler ve onu hastaneye götürür.

İlhan karşısında gördüğü bu kadın tarafından oldukça etkilenmiştir ve kemancıya yaptıklarından dolayı pişman olur. Otel kayıtlarından Ülker’i bulur ve gittiği hastaneye kadar Ulaşmayı başarır. Ülker ve İlhan ilerleyen zamanlarda arkadaş olmuşlar ve aralarındaki ilişki git gide yerini aşka bırakmıştır. İlhan ailesini ikna etmekte zorlanmıştır çünkü annesi ona hala küçük bir çocuk muamelesi yapar ve sadece kendisinin uygun gördüğü kişiyle evlenmesini ister. İlhan annesinin zorlamalarına rağmen Ülker ile evlenmeyi başarır. İlhan’ın bir iş gezisi için yaşadığı köşkten ayrılması annesini harekete geçirir ancak o sıra Ülker hamiledir.

Buruk Acı Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Buruk Acı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.