Yankesici Kız Konusu

Yıldız ve Mehtap varlıklı bir ailenin ikiz çocuklarıdır.  Selim ve Bedia’nın mutluluk ve huzur dolu yuvasının meyvesi olan bu çocuklar huzur ve sükûnet içinde yaşamlarını sürdürürler. Büyüme çağındaki kızlar bir gün dadıları ile birlikte sahile gezintiye çıkarlar. Gezinti sırasında sevgilisi ile vakit geçiren dadı kızları gözünden ayırır.  Gezinti sırasında uzaklaşan Yıldız, Saçaklı Raziye isimli bir kadınla rastlaşır. Altın madeni bulduğunu düşünen kadın Yıldız’ı tuttuğu gibi eve götürür.

O sırada hapiste olan kocası Yamalı Mahmut da hapisten çıkıp eve gelir. Eve geldiğinde temiz yüzlü küçük bir kız çocuğu olan Yıldız ile karşılaşır. Ancak karısı Saçaklı Raziye’ye eve bir boğaz daha getirdiği için sinirler. Saçaklı Raziye’nin bu konuda iyi bir açıklaması vardır, küçük kızı aile işleri olan yankesicilik için yetiştirecektir . Bu sayede eve yeni bir geçim kapısı sağlayacaktır. Bu fikir Yamalı Mahmut’un hoşuna gider fakat küçük kızın ismini Hacer olarak değiştirip büyütmeye karar verir. Yıldız’ın ailesi evlatlarını kaybetmenin acısı ile deliye dönerler. Her yeri arayan ancak hiçbir şey bulamayan polisler; küçük çocuğun boğulmuş olabileceğini söyler. Bu tahmin acılı aileyi derinden sarsar. Zor olsa da durumu kabullenip Mehtap’ı yetiştirmeye odaklanırlar ancak aile çocuklarının acısını asla unutamazlar.

Yıldız büyüyüp eli çabuk ve ünlü bir yankesici olur.  Saçaklı Raziye ve Yamalı Mahmut bu kıza öylesine alışmıştır ki artık ailelerin bir parçası olmuştur. Ön gördükleri üzere oldukça iyi bir gelir getiren Yıldız, ailenin geçim kaynağı haline gelmiştir. Ailesi olarak bildiği Saçaklı Raziye ve Yamalı Mahmut dışında tek varlığı Küçük Ömer olan Yıldız, bu çocuk için türlü fedakârlıklar yapar. Hayatlarını idame ettirmek ve Ömer’e bakabilmek Yıldız için çok önemlidir. O bu şartlar altında yaşarken ikizi Mehtap huzur ve refah içinde yaşamaktadır ve iki kardeşin yolu kesişecektir.

Ekip & Oyuncular

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Yankesici Kız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.