Külkedisi Sinderella Konusu

Külkedisi Sinderella izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Külkedisi, babası, üvey annesi ve üvey kız kardeşleriyle aynı evde yaşamaktadır. Annesi ölünce, babası üvey anne getirmiştir. Külkedisi, güzel, iyi kalpli, masum bir genç kızdır. Üvey annesi, Külkedisi’ne kötülükler yapmaktadır, üvey kız kardeşleri de kötü davranıp, kendisini kıskanmaktadırlar. Külkedisinin babası ise, cadaloz karısından korkmaktadır. Külkedisi, bu kötü ortamda yaşamaya çalışmaktadır. Adeta bir hizmetçi gibi, her türlü zor işin altına itelemektedirler genç kızı.

Kral sarayında, bir balo düzenleyecektir. Üvey annesi ve üvey kardeşleri bu balo için hazırlanırlar, güzel kıyafetler diktirirler kendilerine. Külkedisi ise, yamalı giysileri, kötü görüntüsüyle, hayalinde görür o güzel baloyu. Külkedisi’nin en yakın arkadaşları, iyi yürekli cücelerdir. Külkedisi öyle zor zamanlar geçirmektedir ki, Peri Ana imdadına yetişir. Masallar ülkesinden gelen Peri Ana, Külkedisi’nin baloya gitmesini sağlayacaktır. Sihirli değneğiyle, ona çok güzel kıyafetler ve bakımlı bir görüntü verir. Balkabağından bir araba, atlar, uşaklar verir. Külkedisi baloya gidebilecektir artık. Ancak Peri Ana’nın tek bir şartı vardır, gece on ikiden önce evine dönmesi gerekmektedir, eğer eve dönmezse eski haline dönecektir.

Külkedisi baloya gider ve yakışıklı Prens’le tanışır, dans ederler. Prens, Külkedisi’nden etkilenir. Külkedisi, Prens’in kollarındayken saatlerin nasıl geçtiğini anlayamaz. Saat on ikiyi geçmiştir. Külkedisi, telaşla koşarak saraydan dışarı çıkar, ancak ayakkabısını düşürür. Prens arkasından koşar, kıza yetişemez. Ayakkabısını alır. Prens, ülkenin her tarafında Külkedisi’ni aramaya başlar. Külkedisi’nin ayakkabasını ülkesindeki genç kızlara denetir. Prens aşık olduğu kızı bulmak istemektedir, bulursa Külkedisi’ni prensesi yapacaktır.

Külkedisi Sinderella Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Külkedisi Sinderella”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.

Sinderella Külkedisi