Siccin 6 Konusu

Serinin altıncı filmi olma özelliğini taşıyan Siccin 6’nın yönetmenliğini Alper Mestçi yapmış olup oyuncu kadrosunda Adnan Koç, Merve Ateş, Dilara büyük ve Sibel Aytan bulunmuştur. Filmin genel hikayesine bakacak olursak aile içi sorunlar yaşayan Yaşar’ın karşılaştığı entrika ve korku dolu yaşamı anlatmaktadır.

Yaşar babasını kaybetmiş genç biridir. Bu kayıp onu oldukça derinden etkilemiş ve günlerini acı içerisinde yaşamaya devam etmektedir, acı dolu bu günlerin içerisinde babasından kendisine miras kaldığını öğrenir. bu miras Yaşar’ın hayatına daha fazla sorun çıkarmaya neden olur çünkü üvey annesi de bu mirastan hak sahibi olduğunu iddia etmektedir. Üvey annesiyle yaşadığı miras tartışmaları aralarında büyük bir sorun oluşmaya başlar.

Yaşar bu sırada kendileriyle aynı evde yaşayan ve aynı zamanda baldızı olan Canan’ın radarına girdiğini fark eder. canan bir süredir Yaşar’a aşıktır ve bunun ortaya çıkmasıyla Yaşar’ın başı daha da belaya girmeye başlar. Üvey annesi ve canan problemlerini çözmeye çalıştığı sırada yaşar evde yolunda gitmeyen tuhaf şeylerin olduğunu sezinlemeye başlar.

Yaşar’ın akli dengesi bozuk olan efsun adında bir kızı vardır. Evde gelişen tuhaf olayların kaynağının efsun olduğuna karar verir. Efsun karanlık geçmişinden kaçamayan ve ele geçirilmiş bir bedene sahiptir. Yaşar akıl hocasına danışır ve çözümün efsunun karanlık yüzüyle ailenin yüzleşmesi gerektiğini söyler. Yaşar’ı içinden çıkılması zorlaşan sahneler beklemektedir. Bu esnada yaşar kendisinin de bir yeteneğe sahip olduğunu fark eder ancak bunu kontrol etmek konusunda zorluk yaşamaktadır, çünkü bu yeteneğin kendisinde bulunması iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi henüz karar verememiştir.

Hocasının yorumu ve kendi  yeteneği doğrultusunda kızıyla yüzleşmek zorunda kalan Yaşar onunda mezarlıkta karşılaşır ancak bunun bir tesadüf olmadığının farkındadır. 2019 yılında gösterime giren film izleyenleri ve serinin takipçileri tarafından farklı eleştirilere neden olmuştur. Korku türünün başarılı yönetmenlerinden olan, Alper Mestçi metafizik konularını ele aldığı sahnelerde izleyicileri manevi alemin mesajlarından bahseder. Yaşar’ın efsunun bedeniyle ve beraberindeki varlıklarla mücadelesi oldukça korkutucu sahnelere neden olsa da oyuncuların ortaya koydukları performans alkışlanmaya değer nitelikte.

Siccin 6 Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Siccin 6”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.