Siccîn 4 Konusu

Siccin 3 filminin devam niteliğinde olan Siccin 4, senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Mestçi’nin üstlendiği bir korku filmidir. Oyuncu kadrosunda Mirza Metin,  Yasemin Kurttekin ve Sabahat Adalar’ın olduğu filmin konusu Halil Yılmaz ve ailesinin yaşadığı bir tramvayı anlatır.

 Yaşanmış bir olaydan beyaz perdeye aktarılan film genç bir kız olan Merve’nin günlüğüne yazdığı notlar üzerinden izleyiciye aktarılmıştır. Zengin bir iş adamı olan Halil Yılmaz’ın işleri eskisi gibi gitmemektedir. Çalışanların ücretlerini dahi ödeyemeyen Halil çareyi ailesini babasının evine göndermekte bulur. Bu sayede masrafları daha az olacak ve ekonomik durumunu toparlamak için fırsat bulabilecektir. Yılmaz ailesinin yerleştiği bu evde bilmedikleri bir şey vardır. Evin bahçesinde daha önce ölmüş olan dede Muhsin Yılmaz’ın mezarı bulunur. Eşi öldükten sonra yatağa bağımlı olan annesine ise Rahime hanım adında bir kadın yardımcı olmaktadır.

Yeni eve yerleştikleri ilk günden itibaren esrarengiz olaylar başlamıştır. Halil’in küçük oğlu Ömer babaannesinin odasına girdiğinde ölmüş olan dedesini ve siyah kıyafeti olan gözleri kırmızı bir kadınla karşılaşır. Bu gördükleri Ömer’in psikolojik olarak travma yaşamasına ve içine kapanık biri olarak yaşamasına neden olmuştur.

 

Daha sonra ablası Ömer ile  ilgilenmeye başlamıştır ancak bir süre sonra o da bu tuhaf şeylerle karşılaşmaya başlar. Çocuklarının psikolojilerinin bozulduğunu öğrenen  Yılmaz ailesi sorunu çözmek için araştırma yapmaya başlar ancak bir süre sonra bu korkutucu ve esrarengiz olaylar bütün aileyi etkisi altına almıştır. Halil’in babası  Muhsin Yılmaz’ın ruhu başka alemlerde bulunan canlılar tarafından ele geçirilmiştir ve evde sadece annesi Saadet’in yaşamasına izin vermektedirler. Eve yeni gelen bu misafirlerden rahatsız olan cinler onları korkutmak için seferber olmuştur.

Yılmaz ailesi başka alemlerden gelen canlılardan korunmak için bir hocadan yardım istemek zorunda kalsa da yaşadıkları tüm ailenin hayatını alt üst etmeye yetmiştir. Siccin serisinin üçüncü filmi olma özelliği taşıyan bu filmde hikaye anlamında devamlılık görsek de oyuncu kadrosunda bazı değişiklikler olmuştur. Alper Mestçi, klasikleşmiş korku filmi öğelerini hikayeye işlemesi yönüyle eleştirilere maruz kalsa da genel anlamda korku severlerin memnun kaldığı bir film olmuştur.

Ekip & Oyuncular

İlk yorum yapan siz olun “Siccîn 4”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.