Ah Güzel İstanbul Konusu

Ah Güzel İstanbul izle, filmi izlemek için Hemen İzle tuşuna basarak izleyebilirsiniz.

Ömer Kavur’un yönetmenliğini yaptığı Ah Güzel İstanbul 1981 yılında sinemaya aktarılmış dram türündeki bir filmdir. Oyuncu kadrosunda Kadi İnanır, Hakkı Kıvanç, Müjde Ar ve Sümer Tilmaç bulunmuştur. Hayatını değiştirmeye karar veren Kamil’in başına gelen olaylar filmin temel konusunu oluşturur. Kamil uzun yol kamyon şoförlüğü yapan biridir. Yoldan geldikten sonra garaja gelip kendisine yeni kamyon verildiğini öğrenir. Kamil mutludur ancak eski kamyonunu kullanmak üzere yeni birinin alınacağını duyunca üzülür.

Eski kamyonunda çok sevdiği Nuri Baba’sının çalışmasını ister ancak patronu kabul etmez. Kamil kahvehaneye gittiğinde arkadaşları ona yasa dışı bir iş teklif eder ancak Kamil o an bu teklifi kabul etmez. Kamil evine giderken bütün mahalleli ona selam verip sohbet etmek ister çünkü onu çok severler. Akşam olduğunda Kamil arkadaşlarıyla birlikte bir meyhaneye gider ve kendisine teklif edilen işin içeriğini öğrenir. Malzeme bırakmak için gittiği Mardin’den çalınmış saat, radyo gibi ürünlerin getirilmesini ister ancak yine reddeder.

Kamil arkadaşlarıyla birlikte gece randevu evine gider ve orada Cevahir ile tanışır. Kamil ertesi gün yola çıkmadan tekrar Cevahir’in yanına gider ve gittikçe ona ilgi duymaya başlar. Kamil uzun yola çıkar ve döndüğünde tekrar Cevahir’i ziyaret eder ayrıca yanına giderken hediye almıştır. Kamil o gün sadece randevu evinde değil kendisiyle dışarıda da görüşmesini ister. Cevahir bunu teklif eder ve birlikte sinemaya, meyhaneye giderler. E

rtesi gün Kamil tekrar Cevahir’i görmeye gider ancak Cevahir yaptığı işten dolayı Kamil’le görüşmenin doğru olmadığını söyler. Kamil ona aşık olmuştur ve görüşmek için ısrar eder. Kamil, Cevahir’in yaşadığı eve giderek birlikte yaşamayı hatta bir süre sonra evlenmeyi düşündüğünü söyler. Bunun için büyük bir ev kiralamayı düşündüğünü ve bunun için yeterli parayı bulabileceğini söyler.

Kamil ve Cevahir birlikte yaşamaya başlarlar ancak Cevahir çalıştığı randevu evindeki işini bıraktığı için ekonomik anlamda sıkıntı yaşamaya başlarlar. Kamil arkadaşlarının kendisine teklif ettiği yasa dışı iş teklifini kabul etmek zorunda kalır. Kamil Mardin’e gitmek üzere yola çıkar ancak yaptığı yasa dışı işler onun biraz daha orada kalmasına neden olur. Cevahir kocasını daha fazla beklememeye karar verir ve birlikte yaşadıkları evi terk eder.

Ah Güzel İstanbul Oyuncuları, Yönetmeni ve Ekibi

İlk yorum yapan siz olun “Ah Güzel İstanbul”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Henüz inceleme yok.