Logan Konusu

X-Men ve Wolverine’den hatırladığımı Hugh Jackman’ın başrolünde oynadığı Amerikan yapımı film 2017 yılında vizyona girmiş, yönetmenliğini ise James Mangold yapmıştır. Logan’ı yaşlanmış bir şekile karşımıza çıkıyor çünkü son zamanlarda mutant neslinin dünyadaki soyu tükenmektedir.

2029 yılında geçen hikayede insanlar mutantları tamamen ortadan kaldırmış ve yer yüzünde başka hiç bir mutantın olmadığını düşünmektedir. Logan ve iki arkadaşı kuytu köşe bir bölgede gizlenmiş hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Profesör X’e bakmakla yükümlü olmuş Logan aynı zamanda limuzin şoförlüğü yaparak para biriktiriyor ve sonunda okyanuslarında ötesine gitmek için hayal kurmaktadır. Huzurlu ve planlı hayatı kendisinden istenen bir iş teklifiyle son bulur. Meksika’da yasa dışı bir bilim merkezinde Logan’ın DNA’sıyla ortaya çıkan Laura’yı peşinden takip eden kötü karakterlerden koruması ve gideceği güvenli bölgeye kadar küçük kıza eşlik etmesi istenir. Ancak Logan, Laura’yı daha sonra tanıma fırsatı buluyor.

Aslında Laura bir mutant hapishanesinden kaçmayı başarmış başka bir mutant aynı zamanda onun kızı. İlk başlarda kızı kabullenmek istemesede zamanla ikili arasında bir etkileşim başlar. Laura bir çok özelliğini babasından almıştır ancak ondan çok daha öfkeli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Kendisine yardımcı olmaya çalışan hemşire hariç hiç kimseden iyi bir davranış görmediği için hayata bakış açısı da oldukça karamsar. Logan, Laura’nın iletişim kurabildiği ikinci kişi olmuştur diyebiliriz. Bu arada profesör geçirdiği hastalıklar yüzünden eski gücü kalmamış bir alzheimer hastası olmuştur. Ancak Logan’a verdiği tavsiyeler ve sarfettiği sözler doğru yolu görmeye devam ettiğini düşündürüyor. Laura’nın peşinde olan kişiler normal insanlar değil, mutantları öldürmek için kiralanan ve belirli güçleri olan yarı mutant kişilerdir.

Filmin sonuna yaklaştığımızda Logan ve Laura’nın kendilerini takip etmekte olan düşmanlarından kaçış mücadelesi devam ediyor. Zaman zaman ikisi bir arada çatışmaya girsede gittikleri yolculuğun sonunda mutanların hayatını özgür kılacak bir nokta bekliyor. Wolverine serisinin son filmi özelliği taşıdığı için sinema severlerin hem heyecanlı hem buruk bir bekleyiş içerisinde izledikleri Logan, tüm izleyiciden tam not aldı diyebiliriz. 11 yaşındaki Laura ve 76 yaşındaki profesör X filmin izleyici kitlesini genişletmiş olsa gerek gişede oldukça başarılı bir işe imza atıyor.

Ekip & Oyuncular

Hugh Jackman

James "Logan" Howlett / Wolverine / X-24

Dafne Keen

Laura Kinney / X-23

Patrick Stewart

Charles Xavier / Professor X

Boyd Holbrook

Donald Pierce

Richard E. Grant

Dr. Zander Rice

Eriq La Salle

Will Munson

Elise Neal

Kathryn Munson

Quincy Fouse

Nate Munson

Al Coronel

Federale Commander

Frank Gallegos

Federale Lieutenant

Reynaldo Gallegos

Rey (as Rey Gallegos)

Directing

Production

James Mangold

Executive Producer

Joseph M. Caracciolo Jr.

Executive Producer

Stan Lee

Executive Producer

Writing

Scott Frank

Screenplay

Camera

Phedon Papamichael

Additional Photography

John Mathieson

Director of Photography

Editing

Sound

Marco Beltrami

Original Music Composer
İlk yorum yapan siz olun “Logan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.