Evlat Uğruna Konusu

Küçük bir beldede yaşayan Oya, babasının vefat etmesi üzerine yaşadığı yerden taşınır. İş bulmak amacı ile İstanbul’a gelen genç kadın Vural isimli bir pavyon sahibi ile tanışır. Vural Oya’nın sesini çok beğenir ve genç kadına kendi mekânında solistlik yapması için iş teklif eder. Parasız ve işsiz olan Oya bu teklifi kabul eder ve çalışmaya başlar. Bir süre sonra Oya’nın güzelliğinden ve masumluğundan etkilenen Vural, genç kadına aşık olur. Tek derdi para kazanmak ve geçinmek olan Oya bu ilan-ı aşkı görmezden gelir. Oya’nın kendisini görmezden gelmesini kaldıramayan Vural, Genç kadını beklemediği bir anda yakalar ve saldırır. Vural’dan kaçmaya çalışan Oya’yı araba çarpar.

Oya’ya çarpan genç adam, hemen hastaneye götürür. Ciddi bir durum olmadığı anlaşılınca taburcu edilen genç kadın, bu vesile ile kendisine çarpan Doğan ile tanışmıştır. Ertesi gün hemen işten ayrılan Oya, Vural’ı asla görmeme kararı alır. Ancak Vural’ın elinde sözleşmeler vardır ve tazminat alamk için kolları sıvar. Genç kadından intikam alma düşüncesi ile her şeyi göze alır. Kısa sürede birbirine aşık olan genç Oya ve Doğan bir sürer sonra evlenme kararı alırlar. Doğan’ın annesi bu duruma karşı çıksa da, Oya’yı çok seven Doğan genç kadınla evlenmeyi kafasına koymuştur ve bunu başarır.

Mutlu bir evlilik kuran Oya ve Doğan’ın hayatı Vural’ın yeniden ortaya çıkması ile asla düzelmeyecek şekilde bozulur. Evlerine gelen Vural, Oya’ya şantaj yapar, genç kadının daha önce pavyonda çalıştığını sakladığını bilen Vural, Oya’dan para ister ve bu şekilde bu durumu Doğan’a söylemeyeceğini vaat eder. Mecburen bu şantaja boyun eğen genç kadın parayı vermek üzere Vural ile sözleşir. Bu konuşmaları izleyen Doğan’ın annesi Oya’dan gitmesini ister. Genç kadın hamiledir ve kocasından uzakta dünyaya getirdiği bebeğini yetiştirmeye çalışır. Hayat hem Oya hem Doğan hem de kızları için beklenmedik sürprizlerle doludur.

Ekip & Oyuncular

Directing

İlk yorum yapan siz olun “Evlat Uğruna”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz inceleme yok.